بررسی ترمیم بافت های آسیب دیده با استفاده از سلول های زنده

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی صمدی کوچکسرائی گفت: این کنگره با هدف ارتقاء پیشرفت های علمی و عملی گروه هایی که در این حوزه فعالیت می کنند به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران و با کمک معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری، پژوهشگاه رویان، مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شده و در آن محورهایی چون، ترمیم دستگاه عصبی، پوست، استخوان و غضروف، دهان ، فک و صورت ، کبد و دستگاه گوارش، کلیه و دستگاه ادراری، قلب و عروق، ترمیم ریه و دستگاه تنفسی، بیولوژی سلول های بنیادی ، بیومواد و نانو نکتولوژی در مهندسی بافت مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

وی با اعلام اینکه کاربرد مهندسی بافت در ترمیم بافت های آسیب دیده با استفاده از سلول های زنده و موادی که شبیه ماتریس خارج سلولی در بدن هستند مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: امروزه بیشترین استفاده از مهندسی بافت در دنیا، در ترمیم غضروف و استخوان و پوست به خصوص در پوست بیماران سوخته کاربرد دارد و استفاده از این تکنولوژی موجب کاهش مرگ و میر در بیماران سوخته می شود.

صمدی گفت: یکی از مشکلاتی که الان در کشور ما هست این است که فرآورده های این حوزه ، از خارج از کشور وارد می شوند و بسیار گران هستند و اگر ما بتوانیم این فرآورده ها را با روشهایی که قیمت آن کم تر از خارج باشد در داخل تولید کنیم ، کمک بسیاری به بیماران بخصوص به بیماران سوخته می کنیم.

دبیر علمی سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت گروه های هدف در این کنگره را جراحان، متخصصین داخلی در تخصص های مختلف، پزشکان ، پیراپزشکان ، پرستاران ، متخصصین علوم انسانی، سلول های بنیادی، رشته های مهندسی، مهندسی بیو مواد بر شمرد و در پایان یادآور شد: آخرین مهلت ارسال مقالات به این کنگره ۳۱ مرداد ۹۵ است و حداکثر امتیاز بازآموزی برای تمامی شرکت کنندگان در این کنگره در نظر گرفته شده است.

سومین کنگره سراسری پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی از ۲۸ تا ۳۰ مهر ۹۵ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار