راهنمایی برای راحت سفر کردن معلولان+تصاویر

سازماندهی یک روز از سفر می تواند به اندازه ی کافی استرس زا باشد، حال تصور کنید که با افراد ناتوان چه مشکلاتی می تواند سر راه شما قرار گیرد.

سفر افراد معلول


سازماندهی یک روز از سفر می تواند به اندازه ی کافی استرس زا باشد، حال تصور کنید که با افراد ناتوان چه مشکلاتی می تواند سر راه شما قرار گیرد. اما این نباید باعث شود که از رفتن به سفر صرف نظر کنید. حال در این مقاله راهنمایی های لازم در رابطه با سفر افراد ناتوان مطرح شده است که می تواند کارآمد و مفید باشد.


1.آیا برای رزرو باید به یک آژانس متخصص مراجعه کرد؟

راهنمایی براس راحت سفر کردن معلولان


بسیاری از مردم برای اینکه مشکلات سفر کمتر شود و از مسئولیت های زیاد آن رهایی یابند، ترجیح می دهند که از یک آژانس مسافرتی کمک بگیرند و انجام کارها را به آنها واگذار کنند. معمولا آژانس ها در رابطه با نیازهای افراد ناتوان، آگاهتر هستند. آنها بهتر می دانند که کدام مقصد و کدام وسیله ی حمل و نقل برای این افراد مناسب تر هستند. همچنین برخی تورهای ویژه برای افراد ناتوان نیز برگزار می شود که از آنها نیز می توانید استفاده کنید.

2. سفر به خارج از کشور

 راهنمایی براس راحت سفر کردن معلولان


در سال 2008 در اروپا قانونی به تصویب رسید که خطوط هوایی و کارکنان آن موظف به ارائه کمک های عملی به افراد معلول هستند. هرگونه کمک به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. در هر صورت شما باید از 48 ساعت قبل خطوط هوایی را نسبت به  وضعیت خود آگاه کنید، زیرا ممکن است خطوط هوایی پذیرای مسافران معلول محدودی در هر پرواز باشند. اگر جایی برای شما در آن پرواز وجود نداشته باشد، خود خطوط هوایی در پرواز بعدی جایی به شما اختصاص می دهند.

3. نگاهی به دریا

 راهنمایی براس راحت سفر کردن معلولان


کشتی می تواند یک گزینه ی مناسب برای سفر رفتن افراد معلول باشد زیرا برای حرکت محدودیتی ندارند. البته تحقیق و پژوهش پیش از سفر بسیار مهم است. باید ببینید که کدام کشتی ها و در کدام مسیرها برای وضعیت جسمی شما مناسب تر هستند و همچنین پزشکی که در کروز وجود دارد، تخصصش در صورت نیاز برای شما کارآمد خواهد بود یا خیر!

4. سواحل

 راهنمایی براس راحت سفر کردن معلولان


برای کسانی که دارای محدودیت حرکتی هستند، سفر به ساحل می تواند یک چالش محسوب شود، زیرا جرکت در ساحل توسط صندلی های چرخ دار مشکل خواهد بود. البته در اکثر سواحل مکان هایی برای حرکت روان و راحت تعبیه شده است. پس برای انتخاب ساحل نیز نیاز به بررسی خواهید داشت.


کوله پشتی

اخبار مرتبط:

نکات مهم برای برنامه ریزی خوب و ایده ال سفر

نکاتی ضروری برای سفر معلولان+تصاویر

سهم اندک معلولان از گردشگری

نکات مهم برای سفر هوایی با صندلی چرخ دار +تصاویر

نکات مهم برای دوری از مریضی در حین سفر+تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار