با مسببان حادثه واژگونی اتوبوس سربازان برخورد می شود

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امکانات نیروهای مسلح و استان فارس بسیج شده است تا بهترین خدمات به سربازان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس ارائه شود.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : از شیراز، امیر سرتیپ امیر حاتمی، در حاشیه عیادت از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس سربازان وظیفه در جمع خبرنگاران در شیراز اظهارداشت: بعد از وقوع حادثه، رئیس جمهوری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر دفاع دستور داد که به حادثه دیدگان رسیدگی جدی شود که امروز برای عیادت از مصدومان و بررسی روند رسیدگی و ارائه خدمات درمانی به آنها به همراه مسئولان وزارت دفاع در شیراز حاضر شدیم.
وی افزود: در بدو ورود به شیراز در جلسه ای با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش و هیات اعزامی از ستاد کل نیروهای مسلح تمام مراحل وقوع حادثه به دقت مورد بررسی قرار گرفت.
وی، درمان مصدومان را اولویت اصلی دانست و گفت: تعدادی از مصدومانی که در بخش آی سی یو بستری هستند از وضعیت خوبی برخوردارند و تعدادی نیز نیاز به مراقبت بیشتر دارند و به مسئولان نیز تاکید شد از تمام امکانات و ظرفیت ها برای خدمات رسانی مطلوب به مصدومان استفاده کنند که تا این لحظه نیز چنین بوده است.
وی در خصوص تامین هزینه درمان مصدومان بیان کرد: برابر قانون یک ردیف اعتباری در اختیار وزارت بهداشت است که تمام بیماران تصادفی باید در بیمارستان بستری شوند و هزینه درمان آنها نیز از محل همان ردیف پرداخت شود و آن بخش از هزینه هایی که امکان پرداخت آنها از طریق آن ردیف وجود ندارد نیز به خدمات درمانی نیروهای مسلح دستور داده شده که رسیدگی کند و اطمینان می دهیم که در بحث هزینه هیچ مشکلی ایجاد نشود.
وی، در خصوص جا به جایی سربازان به وسیله اتوبوس نیز گفت: امروز برای انتقال و اعزام سربازان از وظیفه عمومی به مراکز آموزشی، از مراکز آموزشی به یگان ها و از یگان ها برای اعزام به مرخصی و سایر موارد از حمل و نقل جاده ای و ریلی استفاده می شود.
وی ادامه داد: در گذشته هزینه سفر به سربازان داده می شد که خودشان اقدام به تهیه بلیت کنند که در این راه نیز با مشکلاتی برخورد کردیم و مشکلاتی هم برای خود سربازان ایجاد می شد.
او اظهارداشت: پس از آن تصمیم گرفته شد که برای انتقال سربازان از مراکز آموزش به یگان هایشان از تعاونی های معتبر وسیله نقلیه خوب تهیه شود و در اختیار سربازان قرار گیرد.
وی در خصوص وضعیت ادامه خدمات سربازان مصدوم نیز گفت: در نیروهای مسلح بحث معافیت یک روند روشن دارد و به این شکل است که تا زمانی که مصدومان در حال درمان هستند تمام امکانات در اختیار آنها خواهد بود و از بیمه خدمات درمانی، بیمه عمر حوادث قانونی و بیمه عمر حوادث اختیاری و بیمه اتوبوس برخوردار خواهند بود.
او افزود: مصدومان این حادثه بعد از درمان به شورای پزشکی معرفی می شوند و متناسب با وضعیت آنها ممکن است رای به ادامه خدمت، رای به معافیت از خدمت، رای به وظیفه بگیری (دریافت حقوق از کار افتادگی ) داده شود.
وی بیان کرد: اکثر سربازان مصدوم، بریدگی ترمز اتوبوس را علت وقوع این حادثه اعلام کردند اما گروهی نیز مشغول بررسی تمام ابعاد حادثه هستند تا هم درسهایی گرفته شود و هم با افراد و مجموعه هایی که کوتاهی و قصوری داشته اند چه در درون نیروهای مسلح و چه بخش خصوصی برخورد شود تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار