‫مصرف مواد مخدر موجب مرگ بیش از 200هزار نفر در سال می شود

رکنا: وزیر کشور گفت: سالانه حدود 27 میلیون تن در جهان معتاد می شوند که بیش از 200 هزار تن از این تعداد جان خود را از دست می دهند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در همایشی که امروز (سه شنبه) در مجموعه فرهنگی شقایق برگزارشد با اشاره به فرارسیدن سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر، اظهار داشت: این مناسبت بر اساس قطعنامه 42/112، هفتم دسامبر مجمع عمومی سازمان ملل متحد که روز 26ژوئن را به عنوان (روز جهانی مقابله با سوء مصرف مواد و قاچاق موادمخدر) با هدف ایجاد موجی هم صدا در سراسر جهان در جهت ارتقاء آگاهی ها و اطلاع رسانی عمومی تعیین نموده است همزمان در تهران و شهرستان ها برگزار می شود.
وی افزود: کشت و تولید موادمخدر به مثابه شمشیر دولبه ای است که از یک سو تولید غیر قانونی یا انحراف آن موجب ابتلای سالانه حدود 27 میلیون تن در جهان به اعتیاد می‌شود که بیش از 200 هزار نفر از این تعداد جان خود را از دست می دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار