X بستن تبلیغات
5. Fixed

دولت باید، لایحه حمایت از محیط بانان را با قید فوریت به مجلس ارائه دهد

هنوز چند ساعتی از شهادت پرویز هرمزی و محمد دهقانی، محیط بانان منطقه حفاظت شده گنو توسط شکارچیان نگذشته که سریال خونین محیط بان و شکارچی، با زخمی شدن منوچهر شجاعی، محیط بان پارک ملی بمو، وارد فصل تازه ای می شود.

حمزه ولوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت: منوچهر شجاعی محیط بان پارک ملى بمو که ساعتی پیش از ناحیه پا، گلو و سینه هدف گلوله شکارچیان قرارگرفته، با هماهنگی استاندر و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوسیله هلیکوپتر به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شده و اکنون تحت عمل جراحی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه محیط بانان از صحنه درگیری فیلمبرداری کرده بودند، متخفان خود را به ماموران معرفی کرده اند و در پاسگاهی در شهر زرقان تحت بازداشت قرار دارند.

علی‌محمد شاعری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ضمن اظهار تأسف از شهادت محیط بانان منطقه حفاظت شده گنو این حادثه دلخراش را به خانواده شهدا و جامعه محیط زیست کشور تسلیت گفت و افزود: این 141 شهید محیط بان و جنگل بان، نماد مظلومیت و بی پناهی محیط زیست کشورمان هستند. دولت باید، لایحه حمایت از محیط بانان را با قید فوریت به مجلس ارائه دهد تا هرچه زودتر با تعامل میان قوای سه گانه، خلاء های قانونی مرتفع  و حقوق مالی، معنوی و قضایی سربازان محیط زیست کشور تامین شود.

وی ضمن اظهار تاسف از مورد اصابت قرار گرفتن محیط بان پارک ملی بمو، در دقایق گذشته، خاطرنشان کرد: این حوادث سریالی نشان از لزوم توجه هر چه بیشتر به حمایت از محیط بانان و جنگل بانان دارد و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به زودی برای حمایت از این عزیزان با دولت به طور جدی وارد تعامل خواهد شد.

این در حالی ست که گزارش‌های دریافتی حکایت از آن دارد که در بسیاری از ادارات محیط زیست از محیط بانان تعهد شفاهی و گهگاه کتبی با امضا و اثر انگشت مبنی بر عدم استفاده از سلاحشان در برابر متخلفان اخذ می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار