نماینده ولی فقیه در لرستان: شب قدر شب تعیین سرنوشت و تجدید عهد و پیمان با ولایت و رهبری است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شب قدر شب تعیین سرنوشت و تجدید عهد و پیمان با ولایت و رهبری است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد با تسلیت ایام شهادت مولی اموحدین امام علی (ع) با بیان این‌که تقوا اولین و آخرین سفارش امام علی(ع) بوده، اظهارکرد: علی (ع) می‌فرمایند هیچ شرافتی بالاتر از اسلام، هیچ عزتی بالاتر از تقوا ، هیچ شفاعت کننده‌ای بالاتر از توبه و هیچ گنجی بی‌نیاز کننده تر از قناعت نیست، لذا این موارد دستورالعمل زندگی انسان هستند.

وی ادامه داد: شب ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف با شب قدر است و این شب‌ها بسیار فضیلت دارند، به طوری که شب نزول قرآن صامت و عروج قرآن ناطق بوده و در این شب ها قرآن از آسمان نازل شد اما قرآن ناطق یعنی امام علی(ع) از زمین به آسمان صعود کرد.

خطیب جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که شب قدر پیمان بستن به قرآن و هجرت بوده و کسی نمی‌تواند به عظمت این شب پی ببرد، تصریح کرد: قرآن کتاب هدایت و علی (ع) هادی امت است و قرآن نسخه شفابخش بوده و علی (ع) طبیب شفادهنده و شب قدر شب موعظه و ذکر بوده و علی (ع) بهترین موعظه‌گر است لذا باید به نصیحت‌های این امام بزرگ عمل کنیم.

میرعمادی با اشاره به این‌که قدر شب امامت و ولایت و پیمان بستن با قرآن و عترت است، شب قدر شب تعیین سرنوشت و تجدید عهد و پیمان با ولایت و رهبری است، بیان کرد: برای درک این شب، هزار شب باید زحمت کشید و رسول خدا(ص) در حدیث ثقلین سفارش‌ها بر غنیمت شمردن شب قدرداشتند.

انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار