عصای هوشمندی که توانایی شناسایی دوستان و خانواده را دارد+تصاویر

عصای سفید جدید طراحی شده که از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی چهره دوستان و خانواده در جمعیت استفاده می‌کند.

عصای هوشمندی که توانایی شناسایی دوستان و خانواده را دارد

عصای هوشمند


دانشجویان دانشگاه شهر بیرمنگام یک عصای سفید جدید طراحی کرده‌اند که از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی چهره دوستان و خانواده در جمعیت استفاده می‌کند.

عصای XploR از یک دوربین و حسگرهای داخلی برای اسکن چهره افراد در میان جمعیت استفاده می‌کند و در صورت تشخیص چهره آشنا، به لرزش درآمده و فرد نابینا را با سرنخهای صوتی به سمت وی هدایت می‌کند.

 عصای هوشمندی که توانایی شناسایی دوستان و خانواده را دارد

این عصای هوشمند تا فاصله 10 متری کار کرده و چهره‌ها بر روی یک کارت SD ذخیره می‌شوند. هدایت‌های صوتی سپس از طریق یک گوشی دارای بلوتوث برای کمک به کاربر به منظور یافتن فرد شناسایی شده، انتقال می‌یابد. عصای XploR از فناوری تلفن‌های هوشمند برای شناسایی چهره‌های آشنا تا فاصله 10 متری استفاده کرده و دارای قابلیت‌های جی‌پی‌اس برای کمک به ناوبری است.

عصای هوشمندی که توانایی شناسایی دوستان و خانواده را دارد

 عصای هوشمند XploR

بطور خاص این عصا از بانکی از تصاویر ذخیره شده در یک کارت SD داخلی برای شناسایی چهره‌های آشنا استفاده می‌کند. اگر دوربین پس از اسکنن یک اتاق، با تصویر مشابه یکی از عکسهای ذخیره شده روبرو شود، عصا لرزیده و به کاربر هشدار می‌دهد. سپس فرمان‌های صوتی گام به گام برای کاربر از طریق گوشی پخش شده و فرد نابینا را به دوستش می‌رساند.

این عصا اخیرا به پزشکان و متخصصان عالم علم در لوکزامبورگ و فرانسه معرفی شده و محققان قصد دارند امسال از سازمان‌هایی در آلمان نیز بازدید کنند. XploR نخستین عصایی است که از فناوری شناسایی چهره به این روش استفاده می‌کند. البته اولین عصایی نیست که از فناوری‌های هوشمند بهره می‌برد. برای مثال عصای هوشمند 50 دلاری شرکت AssisTech در هند به کاربران کمک می‌کند تا از خطرات در زمین و هوا اجتناب کنند. این دستگاه از فناوری فراصون برای شناسایی موانع تا فاصله سه متری استفاده می‌کند.


محصول دیگر UltraCane نام دارد که از فناوری مشابه استفاده کرده و از سال 2011 در بازار ارائه شده است.

ایسنا

اخبار مرتبط:

پارچه هوشمند براي افراد قطع نخاع اختراع شد

با گوشی هوشمند خود چتر هوشمند بسازید +تصویر

دوچرخه هوشمند زیر میز کار شما /تناسب اندام در محل کار+تصاویر

اختراع جالب برای خسته نشدن دست هنگام استفاده از موس و کیبورد+عکس

در این اجاق هوشمند غذا با دیدن می‌پزد+عکس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار