باید با متخلفان دریافت حقوق‌های نامتعارف برخورد شود/قوانینی که باعث برداشت اینگونه حقوق‌ها می‌شوند سریعا اصلاح گردند

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در برخورد با متخلفین در ارتباط با حقوق‌های نجومی مدیران گفت: فصل‌الخطاب در این موضوع بیانات رهبر معظم انقلاب است و حتماً موضوع حقوق‌های نجومی برخی مدیران باید به جدّ مورد تعقیب و پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: ممکن است در برخی موارد در خصوص دریافت‌های حقوق‌های نجومی به قانون هم استناد شود، اما در هر صورت دریافت این حقوق‌ها با عرف رایج در کشور ما و شعارهای انقلابی و آموزه‌های دینی ما، این سطح از حقوق‌ها همخوانی و سازگاری ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اما نکته‌ای که باید در اینجا به آن توجه کرد این است که ضمن پیگیری موضوع حقوق‌های نجومی و برخورد با متخلفین در این خصوص نباید به گونه‌ای عمل کرد که خط تخریب برعلیه دولت آن هم در شرایط حساسی که در آن به سر می‌بریم شکل گیرد.

تابش خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به نظام و حاکمیت، بالاترین سرمایه‌ای است که ما از ابتدای انقلاب تاکنون داشته و داریم و باید آن را حفظ کنیم و نباید آن را از دست داد.

وی افزود: مسئولین باید موضوع حقوق نجومی برخی مدیران را به جد مورد رسیدگی قرار دهند و با افرادی که در این ارتباط تخلفی کرده‌اند برخورد کنند و اگر هم این برداشت‌ها توجیه قانونی دارد، قوانینی که باعث برداشت اینگونه حقوق‌ها می‌شود، باید به فوریت، این قوانین مورد اصلاح قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: متأسفانه با تبصره‌هایی که به قانون نظام هماهنگ پرداخت‌ الحاق شد و مواد و بندهایی که در برنامه توسعه آورده شد، به استناد آن، برخی از برداشت‌های حقوقی نامتعارف صورت گرفت که ممکن است این برداشت‌ها بر این اساس توجیه قانونی داشته باشد اما توجیه عرفی، شرعی، فرهنگی و انقلابی ندارد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/5LVXEO

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار