صادرات صیفی‌جات به عراق در صورت تسهیل در روادید

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، شادمهر کاظم زاده درخصوص صادرات صیفی‌جات به کشور عراق،گفت: با توجه به فرصت های مرزی که استان ایلام دارد ما می توانیم بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله صیفی‌جات را با بسته بندی شکیل به ریل صادرات بفرستیم.
 
نماینده  مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای صادرات صیفی‌جات به کشور عراق ما نیازمند صنایع تبدیلی و بسته بندی مدرن هستیم،تصریح کرد: صیفی‌جات با توجه به زمان ماندگاری که دارد را نمی توان چند روز در مرز نگه داشت؛به همین علت برای توسعه صادرات صیفی‌جات به عراق باید تسهیلات گمرگی روان شود تا محصول در کمترین زمان به دست مشتری برسد.
 
وی ادامه داد: عدم خرید تضمینی صیفی‌جات کشاورزان دشت عباسی را متضرر کرد و این درحالی است که بنده در این خصوص با وزارت جهادکشاورزی صحبت کردم،اعلام کردند ما برای صیفی‌جات خرید تضمینی درنظر نگرفته ایم و از همین رو وزارت کشاورزی اعتقاد دارد گندم،ذرت و اینگونه اقلام  خرید تضمینی دارند؛ البته این دلایل نمی تواند برای کشاورزی که متضرر شده است دلیل مناسبی باشد.
 
کاظم زاده،یادآورشد: دولت باید برطبق سیاست‌های نظارتی و حاکمیتی وضعیت کشاورز را توجیه پذیر کند تا در نهایت کشاورز متضرر نشود.
 
عضوکمیسیون عمران مجلس بیان اینکه آمایش کشت باید در صنعت کشاورزی نهادینه شود،تصریح کرد: اگر کشت صیفی‌جات همراه با آمایش کشت باشد،بطور حتم کشاورزان متضرر نمی‌شوند.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار