رونق گردشگری خارجی اردبیل در گرو احداث هتل‌های پنج ستاره است

قادر تقی زاده عصر پنج‌شنبه در حاشیه جلسه هم‌اندیشی توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل به خبرنگار مهر گفت: به اذعان تورهای گردشگری در حال حاضر امکانات و زیرساخت‌های اقامتی برای حضور گردشگر خارجی مطلوب نیست.

وی افزود: در سفر اخیر شرکت مارکوپولو به اردبیل و بررسی امکانات گردشگری استان عنوان شد که اغلب گردشگران خارجی متمول بوده و به دنبال مراکز اقامتی مناسب و ستاره‌دار هستند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان متذکر شد: علاوه بر این اخیرا ۲۰ آژانس گردشگری از امکانات استان تأکید داشتند که به بهبود زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری استان تأکید کردند.

تقی زاده تصریح کرد: برای تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری لازم است در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی استان اردبیل حضور فعال داشته و یا حداقل سایت‌های تبلیغات معرفی داشته باشد.

وی افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات مالی راهکار توسعه گردشگری استان حضور فعال بخش خصوصی است و نیاز است با مشارکت بخش خصوصی زیرساخت‌هایی از جمله مراکز اقامتی احداث شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همچنین خواستار بهبود وضعیت اعتبارات گردشگری استان شد و تأکید کرد: اگر گردشگری به عنوان محور توسعه استان قلمداد می‌شود لازم است اعتبارات مناسب و کافی به این حوزه اختصاص یابد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار