خداحافظ برادر سربازم …

the-soldiers-brother-good-bye

نوزده سرباز و شاید هم بیشتر در یک روز در دو سانحه ی رانندگی می میرند ؛ شاید این اتفاق در هر جای دیگر این کره ی خاکی رخ می داد رسانه هایشان مثل کبک سرشان را زیر برف نمی کردند و این فاجعه فقط به یک تیتر حوادث تبدیل نمی شد و از این اتفاق برای مبارزه با برده داری مقدس سربازی استفاده می کردند.

شاید مردمشان به جای دابسمش دیدن و جک فرستادن در شبکه های اجتماعی کاری می کردند، شاید آنهایی که برای کشته شدگان پاریس شمع روشن کرده بودند برای هم وطنان جوان خود هم این کار را می کردند، شاید گریبان چاک کنان اعدام شیخ نمر جایی را به آتش می کشیدند، شاید شاعران گزافه گوی ستاینده ی خال و خط و زلف و رخ معشوقکان خیالی، برای دختران نا امید شده ی چشم انتظار یار چیزی می سرودند شاید …

اما سرباز مگر چه ارزشی دارد؟ فیش حقوقی شاهد است که سرباز ماهیانه هفتاد هزار تومان می ارزد. هفتاد هزار تومان…

خداحافظ برادر سربازم اینجا کسی ککش هم نگزید جز خانواده ی داغدارت جز رفیق بی برادر شده ات جز دخترکی که  رخت بخت سفیدش سیاه شد

خداحافظ برادر سربازم …

پی نوشت:

1395/04/03

واژگونی دو دستگاه اتوبوس حامل سربازان پادگان «صفر پنج» کرمان ۸۰ مجروح و ۱۹ کشته بر جا گذاشت.
این دو حادثه بامداد روز دوم تیرماه ۹۵ در کیلومتر ۱۵ جاده نی ریز -کرمان و کیلومتر۶۵جاده سروستان -شیراز رخ داد.
فرمانده انتظامی شهرستان نی ریز گفت: یک دستگاه اتوبوس که از کرمان به سمت شیراز در حرکت بود ساعت یک بامداد امروز در گردنه «لای رز» نی ریز به دره سقوط کرد که بر اثر این حادثه ۱۹ سرنشین کشته و ۲۹ نفر مجروح شدند.
سرهنگ عزیز برزگر افزود: انحراف از جاده و ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس ، علت این حادثه خونین است.

در حادثه دوم کمتر از یک ساعت بعد در کیلومتر ۶۵ محور سروستان – شیراز  بار دیگر واژگونی اتوبوس حادثه ساز شد و ۵۰ تن را راهی بیمارستان کرد. 

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در حادثه اول که در ساعت ۱:۲۰ بامداد به مرکز پیام اورژانس نی ریز گزارش شد یازده دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد  و  ۳۰ مصدوم این حادثه توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهدای نی ریز منتقل شدند. 

همتی افزود: حادثه دوم ساعت ۲:۱۸ دقیقه به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ شیراز گزارش شد که ۱۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند و بلافاصله توسط سوپروایزر مرکز پیام به بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز آماده باش داده شد که مصدومین این حادثه را پس از اقدامات درمانی به بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز منتقل کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار