آشنایی با آب و هوای استانبول +تصاویر

میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی متر است. میزان رطوبت نیز اغلب زیاد است.

 آب و هوای استانبول

میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی متر است. میزان رطوبت نیز اغلب زیاد است.
به طور متوسط بیشترین درجه حرارت در طول ماه های مختلف زمستان بین ۷ درجه سلسیوس ) ۴۶ درجه فارنهایت ( و ۹ درجه سلسیوس ) ۵۰ درجه فارنهایت ( است. بارش برف در استانبول برای یک یا دو هفته در طول فصل زمستان عادی است؛ اما یکی از این بارش ها می تواند سنگین باشد. غالباً این بارش در بین ماه های دسامبر و مارس رخ می دهد.

 آشنایی با آب و هوای استانبول


در ماه های تابستان از ژوئن تا انتهای سپتامبر به طور میانگین درجه حرارت روزها از ۲۸ سلسیوس ( ۸۲ درجه فارنهایت) شروع می شود. گرم ترین ماه، ژوئیه با متوسط درجه حرارت ۲۳٫۲ درجه سلسیوس و سردترین ماه، ژانویه با متوسط درجه حرارت ۵٫۴ درجه سلسیوس است. بالاترین درجه حرارت ثبت شده در استانبول ۴۰٫۵ درجه سلسیوس ( ۱۰۵ درجه فارنهایت) در آ گوست سال ۲۰۰۰ و پائین ترین درجه حرارت ۱۶٫۱ - درجه سلسیوس ( ۳ درجه فارنهایت) در فوریه سال۱۹۲۷ بوده است.

 آشنایی با آب و هوای استانبول

این شهر تا حدودی بادخیز است و به طور متوسط (میانگین) سرعت بادی حدود ۱۷ کیلومتر در ساعت دارد. تابستان خشک ترین فصل است، هر چند تابستان ها هم بارش باران وجود دارد.

ایران ویچ

اخبار مرتبط:

کارهایی که باید در سفر به استانبول انجام داد

نکات لازم برای سفر به استامبول+ عکس

سفر زمینی و ارزان به ترکیه

چگونه بدون هیچ هزینه ای به استانبول سفر کنیم ؟؟

 هشدار به ایرانی ها درباره سفر به ترکیه

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار