علمای بحرین برای دومین هفته نماز جمعه را لغو کردند

به گزارش فارس، امامان جماعت مساجد شیعی بحرین اعلام کردند لغو برگزاری نمازهای جماعت و جمعه را ادامه خواهند داد و نماز مغرب و عشای شب جمعه (پنجشنبه شب)، نماز صبح و ظهر و عصر روز جمعه به صورت جماعت برگزار نخواهد شد.

بر اساس گزارش وبگاه شبکه بحرینی «اللولوه»، این اقدام در اعتراض به اقدامات اخیر آل خلیفه یعنی افزایش حکم زندان شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق به از 4 سال به 9 سال، انحلال جمعیت الوفاق و دو جمعیت معارض دیگر به نام های «الرساله» و «التوعیه الاسلامی» و نیز لغو تابعیت شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین صورت گرفته است.

ائمه مساجد بحرین هفته گذشته نیز به دلیل عدم فراهم شدن فضای امنیتی مناسب و احضار شدن شیخ «محمد صنقور» امام جماعت و جمعه مسجد امام صادق (ع) در «الدراز» نماز جمعه را برگزار نکردند.

تهدید شیعیان

بر اساس گزارش وبگاه «بحرین الیوم»، دولت بحرین چهارشنبه (دیروز) تعدادی از روسای حسینیه ها را فرا خوانده و به آنها گفته اگر در عزاداری ها، تبلیغات سیاسی کنند، علیه عزاداران وارد عمل خواهند شد.

بنا به این گزارش، عزاداران حق ندارند تصویرهای مربوط به شیخ عیسی قاسم را به دست گیرند.

شیعیان بحرین دو روز دیگر عزاداری شهادت امام علی (ع) را آغاز می کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار