وزیر کشور اسپانیا در آستانه برکناری

وزیر کشور اسپانیا در پی افشای مکالمه‌اش با یکی از مقامات اداره مبارزه با فساد این کشور برای بیرون کردن رقیبش از رقابت سیاسی در آستانه برکناری قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در مکالمه‌ای که روزنامه اسپانیایی پابلیکو منتشر کرده‌ است، خورخه فرناندز دیاز، وزیر کشور اسپانیا با رییس اداره مبارزه با فساد کاتالونیا درباره مسائلی که می‌توان از آن‌ها علیه سیاستمداران جدایی‌طلب این منطقه استفاده کرد، گفت‌وگو می‌کند.

در حالی که روز یک‌شنبه قرار است در اسپانیا انتخابات عمومی برگزار شود، این افشاگری‌ها در این کشور یک طوفان سیاسی به راه انداخته است. اتحادیه پلیس و چندین تن از رقبای محافظه‌کار دیاز نیز از وی خواسته‌اند تا کناره‌گیری کند.

در حالی که نمایندگان حزب پودموس دیاز را به سوءاستفاده از سمتش متهم می‌کنند، وی این افشاگری‌ها را "توطئه‌چینی" توصیف می‌کند.

دیاز با این حال دیدار خود با رییس اداره مبارزه با مفاسد کاتالونیا را که به سال 2014 برمی‌گردد، تایید کرده اما این مسأله که وزیر کشور علیه مقامات دولت کاتالونیا دست به توطئه‌چینی زده را ادعایی وهم‌آلود خوانده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار