X بستن تبلیغات
5. Fixed

دولت باید مدیران متخلفی که حقوق‌های غیرمتعارف دریافت کرده‌اند را عزل کند/ تأکید بر استرداد وجوه اضافی دریافت شده به بیت‌المال

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف و عزل مدیران متخلف در این حوزه گفت: برخورد با موضوع حقوق‌های نجومی برخی مدیران باشد در دستور کار مجموعه دولت و قوه قضاییه قرار گیرد و در اسرع وقت باید با این افراد و متخلفین برخورد شود.

وی با بیان اینکه مجلس در ارتباط با حقوق نجومی برخی مدیران به هیچ وجه کوتاه نیامده و نخواهد آمد، افزود: در مواردی که قانون سکوت دارد باید قانونگذاری‌های لازم توسط مجلس انجام شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهارداشت: یکی از قوانین مادری که باید در ارتباط با پرداخت حقوق‌ها باید نهایی شود قانون مدیریت خدمات کشوری است، متاسفانه همیشه اینگونه بوده که چند بار این قانون تمدید شده و هنوز دولت لایحه‌ای را که باید در خصوص این قانون به مجلس ارائه کند، ارائه نکرده است و انتظار می‌رود دولت هرچه زودتر لایحه این قانون را به مجلس ارائه کند.

نعمتی خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که به طور غیر قانون حقوق ‌های نامنتعارف دریافت کرده‌اند با استناد به قانون تجارت این کار را کرده‌اند و سکوت قانون که در این باره وجود دارد باید رفع شود مخصوصاً در مجمع‌هایی که به صورت عمومی اداره می‌شود.

وی افزود: در ارتباط با حقوق‌های نامتعارف دریافت شده توسط برخی از مدیران باید مبالغ اضافی به بیت‌المال مسترد شود و مدیرانی که به صورت غیرقانونی حقوق‌های نامتعارف دریافت کرده‌اند باید از سمت خود عزل شوند و دولت باید انها را برکنار کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پایان اظهارداشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند مدیران متخلف که حقوق‌های نامتعارف دریافت کرده‌اند اندک هستند اما با همین تعداد کم نیز باید برخورد لازم صورت گیرد تا امید به جامعه باز گردد و اعتماد مردم به مسئولان و نظام که بزرگترین سرمایه در کشور به شمار می‌رود خدشه‌دار نشود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/NE18Z8

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار