X بستن تبلیغات
5. Fixed

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از سلب تابعیت بحرینی‌ها

دیده بان حقوق بشر با صدور بیانیه ای از سلب تابعیت شهروندان بحرینی توسط نظام حاکم این کشور انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه خبری المنار، در بیانیه دیده‌بان حقوق بشر آمده است: دادگاه‌های بحرین این اختیار را به وزارت کشور داده‌اند تا بتواند تابعیت هر شهروند بحرینی که بخواهد سلب کند. خاندان حاکم در بحرین با اقدامات اخیر خود راه هر گونه اصلاحات سیاسی را در کشور بسته‌اند و خشم مخالفان را برانگیخته‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این اقدامات تحریک کننده تاثیرات منفی بر کمک‌های نظامی و روابط استراتژیک بحرین با هم پیمانان خود از جمله انگلیس و آمریکا خواهد داشت.

دیده‌بان حقوق بشر همچنین از لغو تابعیت آیت الله عیسی قاسم مرجع شیعیان بحرین انتقاد کرده و تاکید کرد ایشان رهبر معنوی جمعیت الوفاق که یکی از مهمترین گروه‌های معارض در این کشور به شمار می‌آید محسوب می‌شود.

این سازمان همچنین بازداشت نبیل رجب فعال حقوقی بحرینی را محکوم کرد. نبیل رجب عضو کمیسیون مشورتی دیده بان حقوق بشر در خاورمیانه نیز به شمار می‌آید.

این سازمان تاکید کرد خانواده نبیل رجب اعلام کردند که زندانی‌ها در مرکز نیروهای پلیس در منطقه الرفاع در شرایط غیر استاندارد و غیر بهداشتی به سر می‌برند.

بر اساس گزارش این سازمان نظام بحرین از سال 2015 تا کنون تابعیت 200 بحرینی را لغو کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار