دیدار فرستاده آمریکا با مادورو در کاراکاس

یک دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی روز گذشته به منظور از سرگیری روابط واشنگتن- کاراکاس هم‌زمان با بحران شدید اقتصادی ونزوئلا با ریس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تام شانون، دیپلمات 57 ساله آمریکایی طی سفر کوتاهش به کاراکاس روز گذشته (چهارشنبه) علاوه بر نیکولاس مادورو، رییس‌جمهور ونزوئلا، با شخصیت‌های اپوزیسیون و فعالان مدنی این کشور نیز دیدار کرد.

این در حالی است که طی 17 سال حکومت سوسیالیست‌ها در ونزوئلا این کشور جای کوبا را به عنوان بزرگترین رقیب و دشمن واشنگتن در قاره آمریکا گرفته است.

آمریکا طی یک سال گذشته از برگزاری یک رفر اندوم آزاد و عادلانه که ممکن است به برکناری مادورو منجر شود، حمایت  کرده است. با این حال جان کری، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته با مذاکره با دلسی رودریگرز، همتای ونزوئلایی‌اش درباره از سرگیری مذاکرات بین دو کشور موافقت کرد.

مادورو پس از دیدار دو ساعته خود با شانون در جمع هزاران تن از حامیانش که در پایتخت این کشور جمع شده بودند، گفت: هرگز دیر نیست. من امیدوارم باراک اوباما، ریس‌جمهور آمریکا در موضعی که طی هشت سال اخیر در قبال انقلاب ما داشته، بازنگری کند.

این دیدار یک روز پیش از نشست سازمان کشورهای آمریکایی صورت گرفت در حالی که قرار است در جلسه امروز این سازمان پیشنهاد یکی از اعضای آن دربار تعلیق عضویت ونزوئلا در این گروه مود بررسی قرار بگیرد.

مادورو امیدوار است این دیدار به کاهش فشار بین‌المللی ر وی دولتش بینجامد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار