آغاز بکار فعالیت اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بجنورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی، محمد سویدانلویی اظهار داشت: با توجه به بررسی شاخص‌های کمی و کیفی ازجمله تعداد آثار تاریخی، مناطق نمونه ملی و استانی، تنوع رشته‌ها و تعدد هنرمندان صنایع‌دستی و بررسی کلی ظرفیت‌های شهرستان بجنورد در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر آن شدیم تا با توجه به اخذ مجوز از سازمان متبوع نسبت به راه‌اندازی اداره میراث فرهنگی شهرستان اقدام کنیم.

سویدانلوئیی تصریح کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بجنورد هم‌اکنون در جوار مجموعه فرهنگی و تاریخی مفخم مستقر و راه‌اندازی شده و به‌زودی شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود.

وی از تجهیز این اداره در آینده نزدیک خبر داد و افزود: ارتقای سطح نمایندگی‌ها به اداره و راه‌اندازی اداره شهرستان به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان بوده و تلاش داریم تا با توسعه ادارات شهرستان فعالیت‌های اداره کل را درزمینهٔ تصمیم‌گیری‌های کلان و نقش نظارتی بر روند امور معطوف سازیم.

در همین راستا معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز از تشکیل اداره میراث فرهنگی شهرستان بجنورد و ارتقای نمایندگی دو شهرستان به اداره خبر داد.

هادی سعادت طلب ملاک ارتقای نمایندگی‌ها به ادارات و تشکیل اداره بجنورد را پیگیری ارتقای چارت سازمانی توسط این معاونت و بررسی ظرفیت‌های این شهرستان‌ها بر اساس فرمت‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و بررسی گزارش‌ها شهرستان‌ها علاوه بر اداره بجنورد نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان‌های اسفراین و شیروان نیز به اداره ارتقا یافتند.

معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گفت: امیدواریم ارتقای این نمایندگی‌ها به اداره موجبات افزایش چارت استخدامی و جذب نیرو و تخصیص اعتبارات بیشتر را در آینده فراهم کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار