تولید اولین سری خودروی برقی نیمه خودران توسط شرکت چینی

شرکت چینی فارادی نیز با دریافت این مجوز گام نخست برای ورود خودروسازان چینی به عرصه تولید خودروهای بدون‌ راننده را برداشته است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از میل آنلاین، تاکنون ۱۴ شرکت مطرح مجوز تردد آزمایشی خودروهای خودران را در معابر عمومی شهر کالیفرنیا دریافت کرده‌اند. شرکت چینی فارادی نیز با دریافت این مجوز گام نخست برای ورود خودروسازان چینی به عرصه تولید خودروهای بدون‌ راننده را برداشته است.

۱۳۹۵۰۴۰۲۲۱۰۸۱۱۵۸۲۱۳۳۰۷۰۱۰

سخنگوی این شرکت در مصاحبه با رسانه‌های چینی عنوان کرد: خوشبختانه با حمایت‌های مالی از شرکت پشتیبان در چین مجوز تردد آزمایشی در کالیفرنیا دریافت شد.

وی در ادامه افزود: تاکنون مبلغ یک میلیارد دلار صرف خرید کارخانه و تجهیزات برای تولید نسل اول خودروی برقی خودران شده است. انتظار می‌رود اولین سری خودروی برقی چینی تا سال آینده میلادی به بازار آمریکای شمالی عرضه شود.

کارشناسان صنایع خودروسازی معتقدند که با چراغ سبز پیوسته مسئولان شهری کالیفرنیا به شرکت‌های نوظهور، آزادی عمل شرکت‌های مطرحی همچون تسلا موتورز کاهش می‌یابد چرا که شرکت‌های جدید در همسایگی تسلا موتورز و سایرتولیدکنندگان مطرح آمریکایی در سیلیکون ولی قرار دارند.

در حال حاضر تعداد کارکنان شرکت فارادی در آمریکا حدود ۷۰۰ نفر است که در صورت موفقیت طرح خودروی خودران و دریافت مجوزهای لازم تعداد آنها افزایش خواهد یافت.

داگ راکورن مدیرعامل این شرکت چینی اظهار کرد: با موفقیت حاصل شده امیدواریم تا برنامه‌ریزی چهارساله شرکت در کمتر از دو سال محقق شود.

وی معتقد است که نباید تا رونمایی کامل خودروی جدید جزئیات فنی آن اعلام شود، چرا که ممکن است در طرح نهایی تغییراتی اعمال شود.

تولید اولین سری خودروی برقی نیمه خودران توسط شرکت چینی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار