مصاحبه عجیب با دختر جوانی که با یک اعدامی ازدواج کرد -آکا

,اعدامی,ازدواج,آکا ایران,[categoriy]

مصاحبه عجیب با دختر جوانی که با یک اعدامی ازدواج کرد -آکااعدامی,ازدواج,بکس ایران,روزنامه اعتماد,تازه عروس,عروس,بکس ایران,مطالب خواندنی,سرگرمی

آکاایران: مصاحبه عجیب با دختر جوانی که با یک اعدامی ازدواج کرد

آکاایران: متاسفانه همه خیال می کنند در زندان زندگی وجود ندارد اما اینطور نیست. آدم ها در زندان هم که باشند احساسات دارند و امید به زندگی در آنها وجود دارد. حتی کسی که می داند فردا قرار است اعدام شود.

به گزارش آکاایران: انگیزه تازه عروس از ازدواج با یک اعدامی

هنوز چند ساعت نشده که پرستو از کنار سفره عقدش بلند شده. در کنار میلاد پسری که هشت سال است به اتهام قتل خواهرزاده اش در زندان است. خودش می گوید که اسمم پرستو نیست اما شما بنویسید پرستو. پدر پرستو پیمانکار است و مادرش پرستار بیمارستان. خودش هم فوق لیسانس تربیت بدنی دارد و در باشگاه ورزشی اش مشغول به کار. می گوید بعد از آشنایی با میلاد روزهای زیادی به فکر فرو می رفتم و درباره اینکه با او ازدواج کنم یا نه با خودم کلنجار می رفتم. اما وقتی امید به زندگی میلاد را در هر یک از صحبت های تلفنی مان می دیدم انگیزه ام برای ازدواج با او بیشتر می شد.

پرستو دیروز در مراسم عقدش برای دومین بار میلاد را دید و مثل تمام آن هشت ماه عزمش را برای نجات او از زندان و زندگی در کنار او جزم کرد. صدای پرستو از پشت تلفن هنوز می لرزد و هیجان چند ساعت پیش را با خود دارد. گاهی با صدای بلند قهقهه می زند و گاهی آرام و ساکت صحبت می کند. پرستو خوشحال است و همین برایش بس که دیگر میلاد در روزهای سه شنبه به اعدام فکر نمی کند و آرزوی بخشش دارد.

حالا که چندساعت از مراسم عقدت با میلاد می گذرد چه احساسی داری؟

با اینکه پدر و مادرم زیاد به این ازدواج راضی نبودند و حتی به مراسم هم نیامدند اما من از ته دلم خوشحالم. در تمام مدتی که عاقد خطبه عقد را می خواند میلاد به من خیره شده بود و تماشایم می کرد. قبل و بعد از آن هم به من خیره شده بود. می گفت می خواهم تو را ببینم، می خواهم این لحظه ها را تا جایی که می توانم در ذهنم ثبت کنم. من آنقدر استرس داشتم که نفسم بیرون نمی آمد. وقتی بله را گفتم تمام بدنم می لرزید. روی پاهایم بند نبودم. با تپش های قلبم تمام بدنم تکان می خورد. نگاه های پر از شک و تردید آدم ها را می دیدم و بعد میلاد را تماشا می کردم. چشم هایش آرامم می کرد. من هیچ توقعی از میلاد برای زندگی ام ندارم و به خاطر همین می دانم که خوشبخت می شویم.

گویا مراسم عقد شما در دومین ملاقات تان برگزار شد. آشنایی شما و میلاد از کجا شروع شد؟

همه چیز از هفت ماه پیش شروع شد. دفعه قبل فقط یک ربع از پشت شیشه های زندان با هم صحبت کردیم و من در همان یک گفت وگوی کوتاه عاشقش شدم. برادرم با میلاد هم سلولی بودند. او هم درباره میلاد به من گفت جوانی هست که هیچ ملاقاتی در زندان ندارد و همیشه سه شنبه ها منتظر است تا اسمش را صدا بزنند و به او بگویند که فردا قرار است اعدامش کنند. وقتی برادرم اینها را گفت تصمیمم را گرفتم که میلاد را از این وضعیت بیرون بیاورم. بعد از آن روز صحبت های تلفنی من و میلاد شروع شد. ما روزی چند ساعت با هم صحبت می کردیم. در این ساعت ها من هر لحظه بیشتر به او علاقه مند می شدم تا اینکه یک روز به او گفتم که این صحبت های تلفنی نمی تواند جوابگوی محبت ما به هم باشد. به او پیشنهاد ازدواج دادم و او خیلی زود قبول کرد.

مقدمات مراسم تان را خودت به تنهایی انجام دادی؟

از آنجایی که خانواده ام زیاد موافق ازدواجم با میلاد نبودند کسی برای خرید همراهم نیامد. من و مادر میلاد دو نفری با هم مقدمات مراسم را انجام دادیم. از دیروز صبح که از خواب بیدار شدم تا الان هنوز چشم هایم را روی هم نگذاشته ام. صبح زود به دادسرای جنایی رفتم و از قاضی شهریاری مجوز ورود به زندان را برای برگزاری مراسم عقدمان گرفتم و بعد از آن به خانه آمدم و همراه با مادر میلاد برای خرید حلقه هایمان به بازار رفتیم. بعد هم برای خرید پارچه سفید چادری رفتیم.

برخورد مردم در مقابل شنیدن خبر ازدواجت با یک متهم محکوم به اعدام چه بود؟

متاسفانه همه خیال می کنند در زندان زندگی وجود ندارد اما اینطور نیست. آدم ها در زندان هم که باشند احساسات دارند و امید به زندگی در آنها وجود دارد. حتی آن کسی که می داند فردا قرار است اعدام شود با امید به بخشش شب را می گذراند. پدر خودم هنوز که هنوز است از این ازدواج راضی نیست و نمی تواند آن را بپذیرد. روزهای اول حتی حرف میلاد را هم در خانه نمی توانستم بزنم اما آنقدر به او اصرار کردم تا بالاخره قبول کرد. اما حالا که مراسم مان برگزار شده باز هم خوشحال نیست.

ماجرای قتلی که میلاد مرتکب آن شد چه بود؟

ظهر یکی از روزهای سال ٨٨ میلاد با صدای داد و فریاد برادر و خواهرزاده اش که به خاطر یک جفت کفش کتانی با هم درگیر شده بودند از خواب بیدار شد. میلاد به قصد جدا کردن آنها از هم وارد دعوا می شود که خواهرزاده اش با چاقو ضربه ای به او می زند. میلاد هم چاقو را از دستش می گیرد و یک ضربه به او می زند. همین ضربه باعث قتل خواهرزاده اش می شود.

آیا تا به حال با خواهر میلاد تماس گرفته ای تا از او حلالیت بخواهی؟

من یک بار با خواهر میلاد تماس گرفتم و به او گفتم می دانم چه درد و رنجی می کشد اما التماسش کردم که میلاد را حلال کند. یکی از برادرهای میلاد در این هشت سال حتی یک بار هم برای دیدن برادرش نرفته بود. آنها چند ماه پیش ادعای دیه ۵٠٠ میلیونی داشتند اما حالا که میلاد ازدواج کرده در مقابل ٢٠٠ میلیون حاضرند از قصاص میلاد صرف نظر کنند.

به جور کردن این ٢٠٠ میلیون فکر کرده ای؟

کار سختی است. اما من همه تلاشم را می کنم که این مبلغ را جور کنم و میلاد را از زندان آزاد کنم.

زندان بعد از مراسم اجازه ملاقات خصوصی را به شما داد یا نه؟

نه، زندان این اجازه را به ما نداد. من هم نمی خواستم. حتی اگر بخواهند به ما برای دیدارهای خصوصی اجازه بدهند من قبول نمی کنم. به همین تماس های تلفنی راضی هستم.

در مواقع دلتنگی چه می کنی؟

ماشین را برمی دارم و می روم جلوی زندان. ساعت ها می نشینم و تماشا می کنم تا بالاخره یک روزی این در باز و میلاد آزاد شود.

گردآوری: آکا ایران

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار