گودرزی: افشارزاده «فعلا» در استقلال است/ از فردای خودمان اطلاع نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت:‌ گرشاسبی خصیصه‌های زیادی دارد که من فاقد آن هستم مانند حسن خلق و آرامش که در کلام و رفتار او مشهود است. گاهی آرامش او حتی آرامش ما را به هم می‌زند!

وی افزود: متأسفانه نگاه عادلانه به استان تهران و البرز نبوده و در سال 93 سرانه ورزشی البرز و تهران در پایین‌ترین سطح بوده است. سیاست‌‌گذاری ما فعال کردن پروژه‌ها بود و اینکه از ظرفیت‌های حداکثری به ویژه کمک‌های مردمی استفاده شود. در 15 ماه فعالیتی که گرشاسبی در تهران داشته، تهران جزء شهرهای موفق بوده است. قبلا تهران در رشته‌های مختلف تیم‌هایی داشته جزء مقام‌های اول تا چهارم بوده است اما در چند سال گذشته استان تهران در رشته‌های مختلف پایین‌ترین رتبه را داشتند. البته در یکسال اخیر تلاش‌هایی شده تا تهران در فاصله چند قدمی به سایر استان‌ها قرار بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به اینکه قرار نبود تغییراتی در استان تهران وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: چون در وزارت ورزش دست تنها بودم به این نتیجه رسیدیم که گرشاسبی به وزارت ورزش بیاید.

وی ادامه داد: ورزش تهران سال گذشته رشد زیادی داشته است و بالاترین سهم را با 27.3 درصد در ورزش همگانی کشور دارد که بسیار موفق بوده است. در یک سال گذشته توفیقات خوبی حاصل شد. امیدواریم تهران جایگاه قبلی‌اش را در ورزش قهرمانی هم به دست آورد. 21 درصد مردم ایران ورزش می‌کنند که امیدوارم تا پایان دولت یازدهم این درصد افزایش پیدا کند.

گودرزی با اشاره به اینکه ورزش چند بعد دارد، عنوان کرد: می‌توان به ابعاد بین‌المللی و رقابتی، اقتصادی، اجتماعی و تربیتی ورزش اشاره کرد و ما باید مجموعه ورزش را با هم ببینیم اما متاسفانه بعضی از ارکان فکری نگاه‌شان به ورزش منطقی نبوده و تک‌بعدی است. مثلا می‌پرسند چند سکه به ورزشکار می‌دهید یا می‌پرسند آیا ورزشکار زمینی برای تمرین دارد. این نگاه یعنی حمایت از قهرمان اما تک‌بعدی. اینکه ورزش چقدر می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد یا در پر کردن اوقات فراغت جوانان نقش داشته باشد، مهم است. ورزش یکی از راه‌حل‌ها برای مشکلات روانی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها مبالغ زیادی برای امور جاری خود نیاز دارند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال فوتبال 10-12 میلیارد می‌خواهد یا کشتی بیش از 6-7 میلیارد تومان نیاز دارد. چراکه رشته‌های پرمخاطبی هستند اما نگاه ما به فدراسیون‌ها عادلانه و متوازن بوده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که تکلیف افشارزاده در باشگاه استقلال به چه صورت خواهد بود، گفت: او فعلا کارش را انجام می دهد. گرشاسبی از اداره‌کل ورزش استان تهران به وزارتخانه آمد و افشارزاده هم چون دو شغله بود، فعلا در استقلال است.

وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که افشارزاده در استقلال می ماند گفت: ما از فردای خودمان مطلع نیستیم.

وزیر ورزش همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به بخش نامه بازنشسته ها تکلیف افشارزاده چه می شود پاسخی نداد.

انتهای پیام/س

http://fna.ir/FBBZ67

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار