کاهش سن معاینه فنی به 2سال ضروری است

کاهش سن معاینه فنی به ۲سال ضروری است

عصر خودرو- در پی گزارش روز گذشته همشهری درخصوص لزوم اقدام مجلس برای کاهش سن معافیت خودروها از معاینه فنی که در صفحه ۳ منتشر شد،‌ رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس اعلام کرد که کاهش سن معاینه فنی به ۲سال با توجه به اینکه خودروها از استاندارد لازم برخوردار نیستند، ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از همشهری آنلاین، آنگونه که مهرداد بائوج لاهوتی گفته، در دوره نهم مجلس لایحه هوای پاک که مهم‌ترین بخش آن کاهش سن معاینه فنی خودرو بود به‌صورت اصل85 در دستور کار مجلس قرار گرفت، این لایحه هرچند به‌صورت اصل85 بررسی شد اما اقدامات نهایی جهت تصویب آن صورت نگرفت. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در لایحه هوای پاک سن معاینه فنی خودروهای صفر از 5به 2سال کاهش پیدا کرد، در واقع این تصمیم در راستای کاهش آلودگی ناشی از خودروها اتخاذ شد. وی یادآور شد: تغییر سن معاینه فنی در شرایطی که بسیاری از خودروها از استاندارد لازم برخوردار نیستند و مراکز معاینه فنی افزایش یافته ضروری است.

این در حالی است که افزایش سن معاینه فنی در گذشته به‌دلیل کمبود مراکز معاینه فنی خودرو و صف‌های طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی صورت گرفت. رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، لایحه هوای پاک با امضای 25نماینده می‌تواند مجددا به کمیسیون مربوطه ارجاع شود و از آنجا که در مجلس نهم این لایحه به‌طور کامل بررسی شده، زمان زیادی برای تصویب نیاز ندارد، بنابراین امید است تا حداکثر یک‌ماه آینده این لایحه به قانون تبدیل شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار