رونق اقتصادی فرهنگی جنوب شهر تهران با افتتاح مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، مرتضی طلایی با اشاره به اینکه مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران بزرگترین مجموعه فرهنگی و هنری در زمینه هنر نمایش به شمار می‌ آید، گفت: این مرکز از نظر فنی و ساختار یکی از پروژه‌های خاص در زمینه هنر نمایش است.

وی با بیان اینکه این مرکز دارای سالن‌های خاص و منحصر به فردی در زمینه هنر تئاتر است، افزود هنر نمایش یکی از هنرهای زیربنای به شمار می‌آید، بنابراین توجه به این مجموعه از سوی شهرداری تهران بسیار اهمیت دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اگر به خوبی از مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران بهره برداری شود، تبدیل به مراکز تاثیر گذار در عرصه هنر و نمایش خواهد شد، بیان داشت: مطمئنا این مرکز منجر به ایجاد تحولات مثبت و خوب در منطقه 15 تهران خواهد شد.

وی ادامه داد: حضور هنرمندان وعلاقمندان به هنر نمایش و سینما در مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران فرهنگ و اقتصاد این منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

طلایی با تاکید بر اینکه راه اندازی این مرکز یکی از اقدامات وفعالیت‌های خوب شهرداری تهران است که به خوبی به ثمر نشسته است، افزود: امیدواریم این مرکز منشا خدمات موثر به هنر انقلابی و دینی شود.

وی با اشاره به اینکه حضور اقشار مختلف به ویژه هنرمندان و بازیگران در مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران ارتباطات اجتماعی در سطح منطقه جنوب شرق را گسترش می‌دهد، افزود: افزایش و گسترش ارتباطات در این منطقه با جامعه هنری تولیدات و محصولات خوب فرهنگی را تقویت کرده و در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منشا اثر خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب که برنامه ریزی  مناسب جهت بهره برداری از مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران در جهت کاهش فاصله شمال و جنوب موثر خواهد بود، گفت: باید با مراقبت‌ها و دقت نظرهایی که صورت می‌گیرد، افراد و ساکنان منطقه 15 و جنوب شهر، توان و قدرت مالی استفاده از این مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران را داشته باشند.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر تهران باید برنامه ریزی برای بهره برداری از این گونه سرانه‌ها  و فضاها به گونه‌ای باشد که امکان استفاده از این مجموعه‌ها برای ساکنان این مناطق وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران در افزایش سطح دانش و بینش مردم منطقه 15 بسیار تاثیر گذار است، گفت:راه اندازی این مرکز منجر به افزایش توانمندی شهروندان، رونق اقتصادی و ارتقای سطح کیفی زندگی اجتماعی مردم می‌شود.

طلایی با بیان اینکه توسعه فضاهای فرهنگی در مناطق جنوب نباید به نام شهروندان محدوده جنوب شهر و به کام شهروندان شمال باشد، افزود: بهره برداری مناسب از این مرکز باید در راستای کاهش فاصله شمال و جنوب و توزیع عادلانه فضاهای فرهنگی در سطح شهر باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم به همت شهرداری تهران این مرکز به مرکز نمایش هنرهای انقلابی و دینی تبدیل شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این مرکز می‌تواند در قالب هنر به مقابله با ولنگاری فرهنگی بپردازد، افزود: جذب هنرمندان انقلابی و دین دار به مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران گامی در مسیر توسعه فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان علیه نظام جمهور یاسلامی ایران است.

عملیات احداث  مرکز تئاتر حرفه ای خاوران مطابق با استانداردهای جهانی در زمینی به مساحت 27 هزار و 960مترمربع و با زیربنای 18 هزار و 182 مترمربع به پایان رسیده و به زودی به بهره برداری می‌‌رسد. این مجموعه فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران است که  به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در جنوب شرقی تهران و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران ساخته شده است.

مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران قابلیت برگزاری جشنوار‌ه‌های بین المللی و اجرای چندین نمایش به طور همزمان را دارد و همچنین دارای سالن نمایش سینما و آمفی تئاتر است و اجرای کنسرت‌های بزرگ موسیقی، کارگاه ساخت دکور و خیاطی، سالن‌های تمرین، اتاق گریم، برگزاری تئاتر موزیکال، تئاتر سنتی، اجرای ارکستر سمفونیک، کتابخانه تخصصی، سایت اینترنت، گالری‌ها، ایجاد فضاهای کارگاهی و آموزشی و مکان‌هایی تفریحی چون رستوران، فروشگاه، سالن بازی کودکان و غرفه‌های فروش محصولات فرهنگی از دیگر شاخصه‌های این مرکز به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار