دستگاه شبیه‌ساز آغوش برای آرامش مبتلایان به اوتیسم و افراد پر‌استرس

یک شرکت دانمارکی بر اساس طرح یکی از استادان دانشگاه کلرادو دستگاهی را ساخته که با شبیه‌سازی در آغوش گرفته شدن کمک مهمی به آرام شدن مبتلایان به اوتیسم و همچنین افراد دارای فشار روانی و استرس بسیار بالا می‌کند.

دستگاه شبیه‌ساز آغوش برای آرامش مبتلایان به اوتیسم و افراد پر‌استرسبه گزارش خبرداغ به نقل از خبرآنلاین،این دستگاه به نام OrbisBox با اعمال فشار آرام بر بدن مبتلایان به اوتیسم یا افرادی که دارای فشار روانی بالا هستند، سبب آرامش آنها می‌شود.  پنل‌های در نظر گرفته شده از جنس پلی اورتان به آرامی از دو طرف حرکت کرده و به بدن فرد فشار وارد می‌کنند. همچنین نور مناسب و موسیقی یا صداهای آرامش بخش در این دستگاه بر اساس نیازهای مبتلایات به اوتیسم در نظر گرفته شده است. میزان فشار وارد شده بر فرد قابل تنظیم است. 

اوتیسم نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن ناشناخته‌است. از هر ۶۰ تا ۷۰ تولد زنده در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم است. کارشناسان زندگی ماشینی و عوامل ناشی از آن مانند استرس را در سیر صعودی ابتلا به این بیماری دخیل می دانند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار