شناسایی۱۰ هزارمشترک غیرمجاز برق/تابستان امسال خاموشی نداریم

به گزارش خبرنگار مهر، اکبرحسن بگلو سه شنبه شب در نشست خبری و ضیافت افطاری با خبرنگاران آذربایجان غربی با بیان اینکه انشعاب های غیرمجاز بیشتر در حاشیه شهرها بوده و خسارات زیادی را به بار می آورند افزود: اکیپ های شرکت در راستای ساماندهی این مشکل به صورت آماده باش در آمده اند و امسال تعداد این مشترکان به حداقل می رسد.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال در راستای ساماندهی مشترکان غیرمجاز و نیز کاهش تلفات برق در استان اقدام به اصلاح و تست بیش از ۱۶ هزار کنتور دستکاری شده در استان کرده ایم اظهارداشت:

حسن بگلو از اجرای طرح جهادی کاهش تلفات برق در استان نیز خبر داد و گفت: قبل از اجرای این طرح جهادی میزان تلفات برق استان ۱۶.۸ درصد بود که با اجرای طرح تاپایان سال ۹۴ میزان تلفات برق استان به ۱۲.۸ درصد کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: امسال در نظر داریم با ادامه طرح جهادی کاهش تلفات برق این میزان تاپایان سالجاری در استان به ۱۱ درصد برسد که نیازمند مشارکت و همراهی مردم است.

تابستان امسال خاموشی نداریم

حسن بگلو در ادامه این نشست خبری با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در خصوص کاهش مصرف برق در بین مردم گفت: در دو ماهه سال جاری ۴۵.۸ درصد از مصرف برق استان به مشترکین خانگی، ۱۶.۹درصد به مشترکین صنعتی، ۱۶درصد به مشترکین کشاورزی، ۸.۹ درصد به مشترکین عمومی و ۹.۱ درصد به سایر مصارف و ۲.۸ درصد به روشنایی معابر اختصاص دارد.

وی تعداد مشترکین برق در آذربایجان غربی را یک میلیون و ۱۵۲هزار و۷۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: ۸۱.۵ درصد از مشترکان استان خانگی، ۲.۵ درصد عمومی، نیم درصد صنعتی، ۱.۶درصد کشاورزی و  ۱۳.۵ درصد سایر مصارف و نیم درصد روشنایی معابر هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اضافه کرد: امسال ۶۷مگاوات کاهش پیک مصرف برق برای استان پیش بینی شده است که امیدواریم با همکاری شهروندان بیشتر ازمیزان موفق به کاهش مصرف برق شویم.

حسن بگلو بر لزوم مدیریت مصرف برق و همکاری اقشار مختلف مردم و مسئولان برای گذر از پیک مصرف تابستانی تاکید کرد و گفت: پیش بینی می‌کنیم با مشارکت شهروندان امسال خاموشی نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی خواستار فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف بخصوص بخش خانگی از سوی رسانه ها شد و اظهارداشت: اگر هر مشترک در طول شبانه روز و زمان پیک مصرف دو لامپ اضافی را خاموش کند دیگر معضل و مشکلی به نام خاموشی نخواهیم داشت.

اعطای مشوق های کاهش مصرف برق به بخش های مختلف

حسن بگلو در ادامه با بیان اینکه سال گذشته برای کاهش مصرف برق مشوق هایی برای صنعتگران و کشاورزان استان در نظر گرفته شده بود ادامه داد: سال گذشته با کاهش مصرف در ساعت پیک، یک میلیارد و ۹۷۷ میلیون تومان پاداش به صنایع و بخش کشاورزی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی با صنعتگران و کشاورزان به منظور کاهش مصرف  برگزار شده است عنوان کرد:اغلب کشاورزان و صنعتگران اعلام آمادگی کردند که در راستای کمک به اجرای طرح های مورد نظر برای کاهش مصرف برق در ساعات پیک کمک و همکاری لازم را انجام دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: در سال ۹۴ میزان کاهش پیک مصرف برق برای شرکت توزیع برق استان ۶۲ مگاوات در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه با اصلاح الگوها و مدیریت مصرف و همکاری مردم در این زمینه توانستیم میزان مصرف را ۱۱۵ مگاوات کاهش دهیم.

حسن بگلو با اشاره به میزان تولید و مصرف برق در استان عنوان کرد: سال گذشته میزان تولید برق در استان ۱۲۵۰ مگاوات بود که از این میزان بیش از ۹۰۴ مگاوات مصرف شد این تولید به شبکه سراسری متصل بوده و توازن تولید و توزیع باید اعمال شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی نقش زنان در صرفه جویی مصرف برق را موثر خواند و گفت: زنان می‌توانند در اصلاح الگوی مصرف برق تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق در جامعه داشته باشند.

اکیپ خط گرم برای اولین بار در شمال استان راه اندازی شد

حسن بگلو همچنین از راه اندازی اکیپ خط گرم برای اولین بار در شمال استان توسط پیمانکار در خوی خبر داد و افزود: فن آوری خط گرم در واقع مهارتی است برای رفع معایب و نقاط ضعف شبکه و مواجهه با حوادث طبیعی و شرایط آب و هوایی و خطاهای انسانی و فنی روی شبکه های برق بدون اینکه تداوم تامین برق مشترکان دچار وقفه شود.

وی یاد آور شد: یکی از مزایای ارزشمند بهره گیری از فن آوری خط گرم این است که با پیشگیری از خاموشی های ناخواسته یا برنامه ریزی شده، هزینه های مالی و جانی و اجتماعی و اقتصادی را هم برای صنعت برق و هم برای کل جامعه کاهش می دهد.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی پیش بینی می شود با بکارگیری این اکیپ تا ۵۰ درصد از خاموشی های با برنامه فشار متوسط کاهش یابد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار