فعالیت اساتید دانشگاه در شرکت‌های دانش‌بنیان پایه تحقق منویات رهبری در پیشرفت علمی است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،‌ در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اساتید و دانشگاهیان و تاکید ایشان بر ساختن ایران مقتدر در زمینه علمی و فناوری، گفت: تفکر عدم وابستگی، نگاه به نیرو و توان داخلی و تکیه به نیروی انسانی بومی برای تحقق ایران مقتدر از نظر علمی و فناوری بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: ما باید به توان داخلی توجه داشته باشیم و تولید بومی را مورد توجه و اهمیت قرار دهیم تا بتوانیم فرهنگ بهره گیری از نیروی انسانی داخلی را در کشور پیاده سازی کنیم.

ستاری در رابطه با برنامه‌های وزارت علوم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه پیشرفت علم و فناوری اظهار داشت: آنچه در معاونت علمی پیگیری می‌شود به طور عمده به شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از این شرکت‌ها در قالب قوانین و تسهیلات مرتبط است، قطعا در نهادهای دیگر دولت نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت می‌گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پایه تفکرات توسعه‌ای این است که نیروی انسانی مقتدر باید در اقتصاد وارد شود زیرا اقتصاد مقاومتی از اقتصاد دانش بنیان نشات می‌گیرد و برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان موفق باید نیروی انسانی مقتدر داشته باشیم.

ستاری با اشاره به نقش اساتید دانشگاه در ساختن ایران مقتدر مدنظر مقام معظم رهبری گفت: حضور اساتید دانشگاه در شرکت‌های دانش بنیان در اقتدار این شرکت‌ها نقش بسیاری دارند زیرا حضور اساتید دانشگاه در شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند ایده را به ثروت تبدیل کنند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/FD79K6

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار