اردن مرزهای خود با سوریه را مناطق بسته نظامی اعلام کرد

اردن روز سه‌شنبه اعلام کرد که مرزهایش با سوریه را مناطق بسته نظامی اعلام کرده علاوه بر اینکه ایجاد اردوگاه‌های جدید برای آوارگان سوری را نیز در این کشور متوقف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، چند ساعت بعد از حمله‌ای که نیروهای گارد مرزی اردن را در منطقه الرکبان (الرقبان) در همجواری مرزهای سوریه هدف قرار داد، دولت اردن در جلسه‌ای فوق‌العاده مناطق مرزی خود  با سوریه را مناطق بسته نظامی اعلام کرد.

دولت اردن در عین حال توقف ایجاد اردوگاه‌های جدید برای آوارگان سوری را نیز در این کشور اعلام کرد.

امان داعش را پشت این حمله دانسته است. ملک عبدالله دوم ، پادشاه اردن در جلسه‌ای با مقامات امنیتی این کشور داعش را به شدت تهدید کرده و گفت: اردن با مشت آهنین با تمامی کسانی که بخواهند امنیت مرزها و کشور اردن را به هم بزنند، برخورد خواهد کرد.

 وی افزود: اردن به جنگ علیه گروهای تروریستی ادامه خواهد داد و این حوادث عزم ما را کم نخواهد کرد.

 رئیس ستاد مشترک ارتش اردن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مناطق مرزی شمال،  شمال شرقی هم‌مرز  با سوریه مناطق بسته نظامی است.

 ارتش اردن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله نیروهای گارد مرزی را هدف قرار داده بود که به کشته شدن شش تن آنها و زخمی شدن 14 تن دیگر انجامید.

 در بیانیه ارتش آمده است که این حمله مقر نظامی در مرزهای شمال شرقی در نزدیکی خاکریز مقابل اردوگاه آوارگان سوری را که به آوارگان خدمات ارائه می‌کرد، هدف قرار داد.

این حمله دو هفته بعد از حمله به دفتر اداره اطلاعات اردن در شمال امان رخ داد که پنج نیروی این دفتر کشته شدند.

تعداد آوارگان سوری در اردن به یک میلیون و 260 هزار تن می‌رسد که 120 هزار تن آنها در اردوگاه‌ها جا داده شده‌اند. این در حالی است که اردن هر روزه پذیرای آوارگان سوری است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار