تبدیل خودروهای فرسوده برای بهبود کیفیت هوا

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیش بینی می شود با اجرای طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، شاهد بهبود چشمگیر کیفیت هوا در کلان‌شهرها باشیم.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از مهر ،معصومه ابتکار عصر سه شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان در جمع خبرنگاران به ضرورت اشتغال سبز اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت رفاه و امور اجتماعی تفاهم‌نامه ای منعقد شده که در حال اجرا است.

وی یکی از مفاد این تفاهم‌نامه را تعیین مشاغل سبز که علاوه بر کارآفرینی و درآمد، به حفظ محیط زیست کمک می کند دانست و گفت: نمونه بارز آن بحث بازیافت است.

ابتکار با بیان اینکه مشاغل زیادی امروزه در زمینه بازیافت تعیین شده است، ادامه داد: تعدادی از این مشاغل شناسایی و معرفی شده و اقداماتی نیز برای توسعه کارآفرینی سبز در حال انجام است.

وی با تاکید بر اهمیت کارآفرینی و اشتغال سبز، افزود: دوره هایی برای آموزش و توان افزایی در استان ها در حال طراحی است چراکه این موضوع گام مهمی در حوزه اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، در عین حال به بهبود وضعیت محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص وضعیت تبدیل خودروهای فرسوده، گفت: با دستور رئیس جمهور، دولت برش یک‌ساله ای برای تعجیل در اجرای برنامه های کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها مصوب کرده است.

وی تصریح کرد: هماهنگی با بانک ها برای تامین تسهیلات، هماهنگی با شهرداری ها و تامین اعتباراتی از سوی دولت برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی در کلان‌شهر ها از جمله اقدامات در دستور کار است.

ابتکار در پایان با بیان اینکه طرح از رده خارج کردن تاکسی های فرسوده از سال گذشته اجرایی شده، گفت: پیش بینی می شود با اجرای این طرح شاهد بهبود چشمگیر وضعیت هوا در کلانشهرها باشیم.

تبدیل خودروهای فرسوده برای بهبود کیفیت هوا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار