کاهش ٤٠ درصدی مصرف نفت‌گاز در حوزه شناورهای منطقه چابهار

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، عبدالله گیتی منش با بیان این که مصرف نفت گاز در  حوزه شناورهای منطقه چابهار کاهش خیره کننده‌ای داشته است، گفت: سال گذشته ۸۱ میلیون و ۴۷۸ هزار لیتر نفت‌گاز  بوسیله شناورهای منطقه مصرف شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی، مصرف پارسال نفت گاز شناورهای تجاری را ٩  میلیون و ۲۲ هزار لیتر اعلام کرد و افزود: میزان مصرف نفت‌گاز شناورهای منطقه چابهار نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، ۷۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار، از مصرف بیش از ۷۲ میلیون لیتر نفت‌گاز شناورهای صیادی در این مدت خبرداد و اظهار کرد: مصرف این فرآورده در این زمان کاهش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی، تعداد سفر شناورهای صیادی در بازه زمانی مورد بررسی  را سه هزار و ۸۹۱ بار اعلام و اظهار کرد: تعداد سفر شناورهای تجاری پارسال به ۴۲۵ سفر رسید، این در حالی است که سال ۹۳ این تعداد ۹۸۳ سفر بوده است.

گیتی‌منش، در مورد کاهش تعداد سفرهای انجام شده در سال گذشته، گفت: در سنوات گذشته اکثر سفرهای شناورهای تجاری به مقاصد کشورهای دور مانند عراق و کویت انجام می‌شد؛ اما هم اکنون و با قطعی شدن نرخ بانکرینگ این سفرها به حداقل ممکن رسیده و بیشتر این سفرها به کشورهای نزدیک مانند امارات، عمان و پاکستان و با حداکثر ظرفیت بارگیری انجام می شود.

به گفته وی، در شرایط کنونی مصرف در این بخش به واقعیت نزدیک‌تر شده و از قاچاق فرآورده تا حد زیادی جلوگیری شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار یادآور شد: بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور بوده که موقعیت راهبردی ویژه‌ای در کشور دارد و با توجه به اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی و تجاری در این منطقه، افزایش رشد مصرف فرآورده‌ نفتی را در سالهای آینده شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار