پرونده های تخلف انواع لاستیک و روغن موتور در سال گذشته به 46 میلیارد ریال رسید

پرونده های تخلف انواع لاستیک و روغن موتور در سال گذشته به ۴۶ میلیارد ریال رسید

عصر خودرو- مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ارزش ریالی پرونده های متشکله تایر و روغن موتور خودرو در سال ۱۳۹۴ به بیش از۴۶ میلیارد ریال رسید .

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از تسنیم، کریم هاشمی با اشاره به اقدامات انجام شده این سازمان در طرح بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی روانکارها و تایر خودرو گفت: در سال گذشته حدود 51  هزار و 939 بازرسی از واحدهای مذکور در  سراسر کشور  صورت گرفت .

وی با اشاره به آمار پرونده‌های تخلف متشکله طی این مدت اظهار داشت ؛طی سال 1394 ، تعداد یک هزار و 577 پرونده تخلف تشکیل شده است.
هاشمی افزود : این در حالیست که طی این بازه زمانی ، ارزش پرونده های متشکله در سال گذشته از  رقم 46 میلیارد و 818 میلیون و 198 هزار و 315 ریال فراتر رفته است.

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت تصریح کرد : این اقدامات نظارتی با استفاده از بازرسان سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها و بازرسان اصناف ، بمنظور جلوگیری از اقدامات برخی افراد سودجو با هدف اخلال در شبکه توزیع و انتفاع سود بیشتر در عرضه اجرا گردیده و هم اکنون نیز در دست پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه ، پایش مستمر بازار ، کنترل بازار و برخورد با تخلفات احتمالی، مدیریت بازار برای جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها، ایجاد زمینه مناسب برای تامین مایحتاج عمومی مردم، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی سریع و دقیق به شکایات و گزارش های مردمی و بویژه نظارت بر تامین، توزیع و قیمت اقلام کالاهای اساسی از جمله اهداف مهم سازمان حمایت می باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار