قیمت سهام پديده باید توسط هیئت مدیره جدید اعلام شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی صادقی ظهر امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار كرد: طی سال گذشته، اقداماتی جهت رسیدگی‌های سریع، دقیق و قاطع در مورد احکام و جرائم سنگین  و در ارتباط با سرقت‌های مسلحانه، آدم ربایی تجاوز به عنف و اراذل و اوباش انجام شد.

وی با بيان اينكه در مورد سرقت‌های مسلحانه، هیچ سرقت کشف نشده‌ای نداریم و بخش اعظم متهمان هم دستگیر شده‌اند، گفت: متهمان و انگیزه‌های قتل نيز به سرعت شناسایی شده‌اند.

صادقی ادامه داد: در سال جاری و در ارتباط با جرائم مربوط به اموال دولتی، بايد اقداماتی جهادی انجام دهیم که با حمایت رئیس کل دادگستری اقدامات خوبی نيز انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد بیان کرد: در حوزه کشف رود، ارتفاعات جنوب و سد ارداک در اراضی پایین و بالا دست که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است و همچنين تغییر کاربری اراضی غیر مجاز اراضی شهرستان‌های استان ورود پیدا کرده‌ایم.

وی به وضعیت پرونده‌های پدیده شاندیز، تبرک، پردیسبان و میزان اشاره کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، شکایات مطرح شده از طرف سهام‌داران شرکت تبرک به نتیجه رسیده، مردم به پول خود رسیدند و شرکت تبرک نیز به فعالیت خود مشغول است.

صادقی افزود: به دلیل اینکه مرکزیت فروش سهام پردیسبان در استان خراسان نبود، به عنوان یکی از استان‌ها وارد موضوع شدیم و بخشی از وجوه را با پیگیری دادسرا به صاحبانشان بازگرداندیم اما بخش اعظمی هنوز استرداد نشده است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد اظهار کرد: برای جلوگیری از افزایش مشکلات مرتبط با شرکت پدیده، از هئیت مدیره وقت خواستیم تا تبلیغات وسیع و گمراه کننده خود و خرید و فروش سهام را متوقف کنند، اما آنها ساخت پروژه را متوقف کردند و ادعا کردند که ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نقدی در حساب‌های دیگری دارند که برای تکمیل پروژه این مبلغ را به پروژه شاندیز تزریق می‌کنند؛ البته بعد از مدتی بیان کردند پولی برای ادامه پروژه نداریم و در صورت عدم واریز وجه توسط مردم قادر به ادامه اجرای پروژه نیستیم.

صادقی ادامه داد: در ابتدای بروز مشکلات شرکت پدیده، پیشنهاد تغییر هئیت مدیره را دادیم اما این تغییر یک سال به طول انجامید که باعث سلب اعتماد مردم از این شرکت شد.

وی با اشاره به روی كارآمدن هيئت مديره جديد گفت: بعد از روی کارآمدن هیئت مدیره جدید و حمایت‌های مختلف، بخشنامه‌ای از سوی معاون اول قوه قضاییه صادر شد مبنی بر اینکه هیچ حکمی و هیچ اجراییه‌ای بدون هماهنگی با دادگستری استان صادر و اجرا نشود.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: همچنين نامه‌ای به هیئت مدیره سابق به عنوان اخطاریه صادر شد که هر گونه اموال منقول و غیرمنقول و حساب‌های بانکی متعلق به شرکت باید در اختیار هيئت مدیره جدید قرار بگیرد تا بتوانند اموال شرکت را ساماندهی کنند.

وی با بيان اينكه پديده در حال حاضر اجازه تبلیغات محدود را دارد،‌ درباره تعيين قيمت سهام پديده گفت: قیمت سهام باید توسط هیئت مدیره جدید اعلام شود.

صادقی همچنين درباره وضعيت موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج گفت: اين موضوع به حوزه قضایی تهران واگذار شده است و دادگستری استان در این مورد تصمیمی نمی‌گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار