اسپاتیفای حالا بیش از یکصد میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

سرویس اسپاتیفای به‌عنوان محبوب‌ترین سرویس استریم موسیقی کماکان در حال رشد است. این سرویس به‌تازگی اعلام کرده که شمار کاربران فعال ماهانه آن از 100 میلیون نفر عبور کرده است.

با وجود سرویس‌های رقیب و مشابهی مانند Apple Music، Last.Fm، SoundCloud، Pandora، Google Play Music و حتی سرویس Hi-Res و باکیفیت Tidal این اسپاتیفای است که کماکان محبوب‌ترین محسوب می‌شود. تعداد کاربران این سرویس که به‌صورت ماهانه از آن استفاده می‌کنند حالا به بیش از 100 میلیون نفر رسیده که از میان آن‌ها 30 میلیون نفر حق اشتراک سرویس  پریمیوم آن را پرداخت می‌کنند.

در حال حاضر نزدیک‌ترین رقیب اسپاتیفای یعنی Pandora حدود 80 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته و اگر روند به همین طریق ادامه پیدا کند فاصله این دو سرویس بیشتر هم خواهد شد. با فراگیرتر شدن اینترنت همراه و تنوع موسیقی‌ها کاربران ترجیح می‌دهند به‌جای خریداری آلبوم‌ها و آهنگ‌ها به‌صورت جداگانه، یک هزینه اشتراک ماهانه را برای گوش‌دادن دائمی به تمامی آهنگ‌ها پرداخت کنند.

music-stream-services

در مورد کاربران فقط پولی اما سرویس Amazon Music با 46 میلیون کاربر از اسپاتیفای پیش است اما توجه به این نکته هم ضروریست که آمازون سرویس موسیقی خود را به عنوان یک پاداش رایگان برای کاربران سرویس Prime خود در نظر گرفته است. در حال حاضر Apple Music نیز با حدود 15 میلیون کاربر اشتراکی رشد مناسبی داشته و با عرضه سرویس خود برای اندروید توانسته کاربران بیشتری را نیز جذب کند.

GSMArena

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار