مراسم گرامیداشت سالگرد شهید «محمد حمیدی» برگزار می‌شود

همزمان با هفدهمین روز از ماه مبارک رمضان مراسم بزرگداشت شهید محمد حمیدی از شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد حمیدی متولد 1358 بود و اول تیر ماه امسال در نبرد با ترورویست‌های داعش به فیض شهادت نائل آمد. از این شهید یک فرزند دو ساله به‌نام «طه» به یادگار مانده است.

این شهید به «ابوزینب» معروف بود و در مسیر دمشق درعا در جنوب سوریه بر اثر انفجار مین به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست. شهید حمیدی به شجاعت و دلیریِ خاصی شهرت داشت. یکی از اطرافیان او نقل کرده است که جایی در حین مبارزه نیروها در حال عقب کشیدن بودند اما شهید حمیدی برعکس همه نیروها، اسلحه خود را برداشت و به دل دشمن زد و دو نفر از این نیروهای تکفیری را نیز به اسارت گرفت و بسیاری را نیز به هلاکت رسانید.

حمیدی روز دوم تیر ماه سال 1394 به همراه دو تن از مدافعان ایرانی حرم حضرت زینب (س) به نام‌های  حسن غفاری و شهید علی امرائی (حسین ذاکری) در جبهه‌های نبرد با تروریسم تکفیری در کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

به همین مناسبت قرار است نخستین سالروز شهادت این شهید مدافع حرم روز پنجشبه سوم تیر ماه از ساعت 17  در تهران، 20 متری ابوذر ،مسجد سیدالشهدا(ع) برگزار شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار