X بستن تبلیغات
5. Fixed

اقتدار و قانون‌گرایی دو مقوله مهم در فرآيند پاسخگويی دستگاه قضايی

به گزارش خبرنگار مهر،  محمد ابراهیم‌زاده چناری در نشستی خبری به‌مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه با بیان این مطلب که در راستای سلامت جامعه و ایجاد سلامت روانی، دادگستری شهرستان تمام تلاش خود را  در جهت تسریع در فرایند پاسخگویی انجام داده است، اظهار كرد: آنچه در فرایند پاسخگویی در دستگاه قضا مهم است استقلال، اقتدار و قانون‌گرایی و سلامت اداری است.

وی ادامه داد: برای داشتن جامعه سالم عواملی از قبیل ترویج فرهنگ سازش و کم کردن آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با تشکیل کارگروه‌های مختلف مورد تاکید دستگاه قضایی واقع شده است.

رئیس دادگستری تربت حیدریه تأكيد كرد: در این راستا ۲۳ دستگاه اجرایی که در قانون مسئولیت آنها مشخص شده، با عضویت در کار گروه پیشگیری از وقوع جرم در صدد رفع موانع موجود و ایجاد بستر مناسب و برنامه‌ریزی لازم در جهت آسیب‌شناسی برآمده‌اند.

 وی با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی گفت: عواملی از قبیل سبک زندگی، محیط پیرامون جامعه و تاثیر عوامل بیرونی در نهاد خانواده و بطور محسوس ورود فضای مجازی،  در شكل‌گيری بنیاد خانواده‌ها تأثير داشته و در صورتی كه اين عوامل از كيفيت مناسبی برخوردار نباشند، مشکلاتی از قبیل فحشا اعتیاد و طلاق را به وجود می‌آورند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار