اولین سقوط نفت در سه جلسه اخیر/ نفت برنت 50 دلار

پس از رشد دو روزه نفت که ناشی از کاهش نگرانی‌ها در مورد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود، قیمت نفت در معاملات آسیایی سقوط کرد تا فعالان بازار مجددا روی مسئله عرضه مازاد متمرکز شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر بشکه نفت آمریکا با افتی 26 سنتی 49 دلار و 11 سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت برنت نیز با 38 سنت کاهش به 50 دلار و 27 سنت رسید. روز گذشته، نفت برنت با رشدی 3 درصدی 50 دلار و 65 سنت معامله شده بود. این معیار جهانی از روز پنج‌شنبه تاکنون رشدی 7 درصدی را تجربه کرده است. دو نظرسنجی مختلف در روز دوشنبه نشان داد که افراد حامی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا -پس از قتل نماینده مجلس طرفدار ماندن در اتحادیه اروپا- نسبت به افراد حامی ترک اتحادیه اروپا بیشتر هستند؛ اما نظر سنجی سوم انجام شده نشان می‌دهد که شانس «برگزیت» اندکی بیشتر از ماندن است. در حالی که نگرانی‌ها در خصوص «برگزیت» در حال کمرنگ‌تر شدن است، مسائل مرتبط با عرضه نفت، مجددا به عنوان نگرانی اصلی مطرح شده است. با وجود سطوح تولید بالا، صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه آوریل کاهش داشته که نشانگر آن است که جدال برای سهم بازار در مقابل حفاران شیل آمریکا مجددا آغاز شده است. در حالی که قیمت نفت در سال جاری رشدی 30 درصدی داشته است، حفاران شیل مجددا عملیات خود را از سرگرفته‌اند.  مت اسمیت، رئیس مرکز کالای کلیپردیتا اعلام کرد: «در حالی که فزایش تعداد دکل‌ها به عنوان نشانه‌ای از افزایش فعالیت‌های حفاری محسوب می‌شود،‌ بسیاری از تولیدکنندگان در مورد افزایش فعالیت‌های حفاری بدون مشاهده دوره ثبات قیمتی، نگران هستند.»

ایران نیز ظرفیت صادرات نفت خام خود را در ترمینال اصلی خود در جزیره خارک افزایش داد و اجازه داد تا 8 نفتکش به طور همزمان بارگیری کنند. این موضوع هم بر نگرانی‌های عرضه مازاد نفتی افزوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار