به علت نقض امنیتی اطلاعات , برخی از مشتریان Acer لو رفت!!!

واژه ای به نام نقض امنیتی ، چیزی نیست که به تازگی با آن رو به رو شده باشیم و در خیلی از موارد شاهد آن بوده ایم. این امر موجب ناهنجاری های فراوان و همچنین عدم اعتماد مشتری به شرکتی می شود که در تبادلات تجاری آنلاینش نقض وجود داشته باشد، چرا که در اینجا حریم شخصی مطرح است.

برای مثال ، یکی از این موارد ،سال قبل، در زمانی بود که ۱۹۱ میلیون رای شهروندان آمریکایی به علت عدم امنیتی مورد حمله قرار گرفت و باعث شد تا مقامات آن را تعطیل کنند.

در دسامبر سال قبل بود که آسیب CardCrypt توسط Wandera (شرکتی برای اجاره ی نرم افزار) کشف شد. بعد از آن همچنین مشخص شد که ۱۶ کمپانی جهانی در گذاشتن رمزنگاری بر روی پرداخت های خود در اَپ ها و وی سایت ها با شکست مواجه شدند.

متاسفانه برای مشتریان شرکت ایسر نیز با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کند و شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی آنها دچار نقش امنیتی شده است. به همین علت اطلاعات مشتریانی که از تاریخ ۲۸ آوریل تا ۱۲ می ۲۰۱۶ خرید کرده اند ، به دست افراد غیر مجاز افتاده است

بر طبق نامه ای ثبت شده در دفتر دادستان کل کالیفرنیا ، اطلاعات لو رفته از این افراد شامل نام ، آدرس ، کارت اعتباری ، تاریخ انقضا و کد CCV می باشد. در این نامه ایسر گفته :

ما به هیچ وجه کد تامین اجتماعی افراد را نگه داری نمیکنیم و چیزی نیست که نشان دهد نام کاربری و رمز عبور مشتری های ما افشا شده است.

ایسر برای جلوگیری کوتاه مدت از لو رفتن اطلاعات بیشتر مشتریان دسترسی به بخش حساب آنها را بسته است. همچنین این شرکت به مشتریان توصیه می کند که هشیار بوده و این دست افراد خواسته تا گردش مالی حساب خود را برای جلوگیری از تقلب بررسی کنند.

این در حالی است که ایسر هنوز نگفته که آیا این مسئله در کشورهای دیگر هم رخ داده یا نه.

با بازی تاک همراه باشید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار