از بالای این صخره‌ها دنیا را جور دیگری می‌بینید

وب‌سایت گردالی: یکی از منظره های الهام بخش نگاه کردن از بالای یک صخره است، گویی که انسان مانند یک پرنده درحال لذت بردن از منظره است و میخواهد بال هایش را بگشاید. در ادامه برایتان ۱۰ صخره ی زیبای دنیا را آورده ایم، تا دنیا را از دید جدیدی نگاه کنید. ۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

۱۰ . روکامادور، فرانسه۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهانروکامادور یک روستای کوچک است که روی قسمت سنگی بالای گلوگاه رودخانه ی آلزو، در جنوب غربی فرانسه ساخته شده است. ساختمان های این روستا پله پله بالا رفته اند و منظره ی خیره کننده ای دارند.
۹ . بونیفاچیو، فرانسه۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

بونیفاچیو یک شهر زیبا در قسمت کرس جنوبی است. منظره ی درخشان این شهر در نور آفتاب و معلق بر آب پرخروش بسیار زیباست.
۸ . صخره های موهر، ایرلند۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

این صخره ها نامشان  را از یک قلعه ی قدیمی به نام موهر گرفته اند که بر جنوبی ترین نقطه ی صخره قرار داشت. این صخره ها بر سواحل اطلس در ایرلند واقع شده اند.
۷ . صخره های سفید داور، انگلیس۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

این صخره های بین شرق و غرب دهکده ی داور کشیده شده اند. این صخره با بلندی ۱۰۶متر به راحتی  میان کانال انگلیسی از فرانسه دیده میشود.
۶ . صخره های اترتات، فرانسه۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

این صخره ها بخشی از ساحل الاباستر در فرانسه هستند و بیشترین ارتفاع شان ۱۰۰متر است.
۵ . کاستیفیت د لا روکا، اسپانیا۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

این روستا یک روستای زیبا در منطقه ی کاتالونیا در اسپانیا است. این روستا بین دو رودخانه روی سنگ های آتشفشانی بنا شده است. تمام خانه های این روستای بسیار کوچک از سنگهای آتشفشانی به طور طبیعی ساخته شده اند.
۴ . مسا ورده، کلرادو/آمریکا۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

مسا ورده محل زندگی مردم آناسازی بوده است. در قرن ۱۲ این مردم شروع به ساختن خانه در غارهای خالی و زیر برآمدگی سنگ ها درطول دره کردند. خانه هایی با ۱۵۰ اتاق در این مکان وجود دارند!
۳ . روندا، مالاگا/اسپانیا۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

روندا در ایالت مالاگا در اسپانیا واقع شده و بخاطر صخره ها یکی از آخرین شهرهای اهالی آفریقا بود که دردوران اشغال دوباره ی اسپانیا توسط فرمانروایان کاتولیک، سقوط کرد. این شهر مبدا گاوبازی در اسپانیا است و هنوزقدیمی ترین رینگ گاوبازی در آن وجود دارد.
۲ . صخره ی پریکستولن، نروژ۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهان

اسم دیگر این صخره، سنگ منبر است. تکه ی طبیعی سنگ یک جاذبه ی توریستی است.
۱ . الحجره، یمن۱۰ صخره ی مهیج دنیا برای دید جدیدی از جهانالحجره یک دهکده ی صخره ای تاریخی در کوه های هراز یمن است. این صخره یکی از زیباترین و دردسترس ترین دهکده های کوهستانی در یمن است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار