حزب الله سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین را محکوم کرد/ تجمع مردم منامه مقابل منزل شیخ عیسی قاسم

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو،‌ در پی انتشار خبر لغو تابعیت آیت الله عیسی قاسم از علمای برجسته بحرین، تعداد قابل توجهی از هواداران این روحانی شیعه با هدف اعلام حمایت از او و ابراز انزجار از اقدام رژیم آل خلیفه در مقابل منزل او در منامه تجمع کردند.

 

در این تجمع تصاویری از آیت الله عیسی قاسم در دست زنان، مردان و کودکان دیده می شود.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی چون هیهات منا الذله و لبیک یا حسین ضمن ابراز خشم خود از اقدام رژیم بحرین، مراتب حمایت  خود را از این عالم دینی اعلام کردند.

واکنش حزب الله لبنان 

حزب الله لبنان به اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین واکنش شدیدی نشان داده است.

حزب الله ضمن محکومیت این اقدام آل خلیفه از مردم بحرین خواست تا مراتب خشم و اعتراض خود نسبت به سلب تابعیت روحانی برجسته شیعیان را اعلام کنند.

در ادامه بیانیه حزب الله آمده است که مقامات بحرینی با حماقت و گستاخی خود ملت بحرین را به سمت گزینه های سختی که پیامدهای ناگواری را به همراه دارد، می‎کشانند.

حزب الله اعلام کرد که جنایت جدید دولت بحرین، اوج حملات خشونت آمیز و اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه آحاد ملت را نشان می دهد.

رژیم آل خلیفه امروز (دوشنبه) تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم را به دلیل اعتراضات گسترده علیه رژیم لغو کرد.

جریان‎های مخالف رژیم آل خلیفه با صدور بیانیه ای برای همبستگی با آیت الله شیخ عیسی قاسم و در محکومیت اقدام سرکوبگرانه منامه، مردم این کشور را به تظاهرات در روز سه شنبه(فردا) فراخواندند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار