4 کشور برای تجهیز گمرکات مشارکت می‌کنند

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،ایران این سازمان از برنامه‌ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرکات کشور خبر داد و اعلام کرد: ایکس‌ری‌های جدید می‌توانند روزانه بین 1200 تا 1500 دستگاه کانتینر را بسیار دقیق و با سرعت بسیار بالا اسکن نمایند.
 
ایکس‌ری‌های جدید این توانمندی را دارند تا با سرعت بالا محموله‌ها را اسکن نمایند و کاملاً استانداردهای جهانی در این ایکس‌ری‌ها رعایت شده است.
 
بنابراین گزارش علی کمره‌ای مشاور رئیس‌کل گمرک ایران با تأیید این مطلب گفت: در حال حاضر 4 دستگاه ایکس‌ری برای گمرکات خریداری شده و به‌زودی در گمرکات اجرایی مستقر خواهد شد، اما ایکس‌ری‌هایی که ما شناسایی کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی برای خرید آنها هستیم می‌توانند روزانه 1200 تا 1500 کانتینر را به دقت بسیار بالا و با سرعت زیاد اسکن نمایند.
 
کمرهای در این خصوص بیشتر توضیح داد و گفت: ما با چهار شرکت خارجی مذاکراتی انجام داده‌ایم و آنها موافقت کرده‌اند که به‌صورت BOT (اجاره به شرط تملیک) جهت تجهیز گمرکات ایران به امکانات پیشرفته کنترلی مشارکت نمایند و این مذاکرات در حال نهایی شدن است.
 
کمرهای از فراخوان شناسایی اشخاص و شرکت‌های توانمند سرمایه‌گذار در زمینه دستگاه‌های ایکس‌ری کانتینری هم خبر داد و گفت: کلیه شرکت‌های واجد شرایط داخلی که در این زمینه فعالیت داشته و دارای سوابق اجرایی مرتبط با موضوع هستند و یا دارای نمایندگی فروش بوده و تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش را دارند می‌توانند جهت همکاری با گمرک توانمندی‌های خود را به گمرک اعلام نمایند.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار