X بستن تبلیغات
5. Fixed

آل خلیفه تابعیت بزرگترین عالم شیعه بحرین را لغو کرد

وزارت کشور بحرین امروز (دوشنبه) اعلام کرد که تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم، بزرگ‌ترین عالم دینی شیعه در این کشور را به اتهام "فراهم کردن فضای طائفه‌گرایانه رادیکالی" لغو کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، وزارت کشور بحرین با بیان این که تابعیت بحرینی شیخ عیسی احمد قاسم لغو گردید، اعلام کرد، "وی از زمانی که تابعیت بحرینی را به دست آورد، تشکیلات وابسته به مرجعیت سیاسی دینی خارجی را تاسیس کرد".

وزارت کشور بحرین مدعی شده است که "شیخ عیسی قاسم نقش اساسی را در ایجاد فضای طائفه‌ای رادیکالی ایفا کرده و در راستای تقسیم جامعه بر اساس امور طائفه‌ای تلاش کرده است".

در بیانیه وزارت کشور بحرین ادعا شده است که "عیسی احمد قاسم از منبر دینی سوء استفاده کرد و مسائل سیاسی را وارد سخنرانی دینی نمود تا به منافع خارجی خدمت برساند و وی به طائفه‌گرائی و خشونت تحریک کرد و او آنچه را که به عنوان فرض دینی به مردم القا می‌کرده است، از سازمان‌های خارجی گرفته بوده است که با دولت بحرین خصومت دارند".

یکی از دیگر اتهام‌هایی که رژیم آل خلیفه متوجه شیخ عیسی قاسم کرده است، "جمع آوری غیرقانونی پول بوده است".

شیخ عیسی قاسم پدر معنوی انقلاب بحرین و عالی‌ترین روحانی شیعه در بحرین است که پیروان زیادی در این کشور و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار