جولان محصولات عفاف و حجاب خارجی درنمایشگاه قرآن!

به گزارش پارس نیوز،

یکی از بخش‌هایی که هر ساله در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مخاطبان خاص خود را دارد، بخش «عفاف و حجاب» است؛ بخشی که بیشتر بانوان برای حضور در این بخش به این نمایشگاه می‌آیند.

بخش عفاف و حجاب در خارج از فضای شبستان مصلای امام خمینی(ره) قرار دارد و با وجود غرفه‌های فراوان توانسته افراد بسیاری را به خود جلب کند اما یکی از مشکلاتی که موجب نارضایتی بازدیدکنندگان از این بخش شده، عدم هماهنگی غرفه‌ها و عرضه محصولاتی از یک نوع و برند، با قیمت‌هایی متفاوت است.

سارا همتایی یکی از بازدیدکنندگان از بخش عفاف و حجاب بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در حالی که مشغول بررسی ساق دست‌های موجود در غرفه‌ها بود، در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: خوشحالم که نمایشگاه بین‌المللی قران به مصلا برگشت اما کاش نظارت بیشتری بر غرفه‌ها می‌شد تا یک جنس با قیمت‌های متفاوتی عرضه نشود.

وی می‌افزاید: من می‌خواستم روسری و ساق دست‌ بخرم اما به دلیل اینکه قیمت‌ها متنوع است گیج شده‌ام و نمی‌دانم باید از کدام غرفه خرید کنم.

یکی دیگر از محصولاتی که جلب توجه می‌کند عرضه جوراب‌هایی از ترکیه بود که با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت بازار در نمایشگاه عرضه می‌شد؛ همچنین افرادی که می‌خواستند از این جوراب‌ها خریداری کنند با قیمت‌های متنوعی از غرفه‌ای به غرفه‌ای دیگر مواجه می‌شدند به طوری که یک غرفه این محصول را 25 هزار تومان و دیگری 15 هزار تومان و در غرفه‌ای دورتر 10 هزار تومان عرضه می‌شود.

این امر در حالی اتفاق می‌افتد که بازدیدکنندگان از بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم انتظار دارند منسوجات عفاف و حجاب عرضه شده در نمایشگاهی که مزین به نام قرآن است نه تنها از کیفیت بهتری برخوردار باشد بلکه با قیمتی مناسب‌تر در اختیار بازدیدکنندگان قرار گیرد اما متأسفانه به دلیل عدم نظارت کافی در این بخش محصولاتی به فروش می‌رسد که نه تنها از کیفیت خوبی برخوردار نیست بلکه برخلاف وعده مسئولان مبنی بر تخفیف محصولات، قیمت‌های آن نیز با بازار و سایر مغازه‌های بیرون تفاوت چندانی ندارد.

روسروی‌های عرضه شده در بخش عفاف و حجاب بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز بیشتر از برندهای خارجی به ویژه ترکیه است. همچنین وجود اجناسی از ترکیه، ژاپن و اندونزی آنقدر در این بخش آنقدر خودنمایی می‌کند که دیگر جایی برای عرضه محصولات ایرانی نمانده است چرا که بیشتر بخش‌ها عرضه‌کننده محصولات خارجی هستند و بی‌تفاوت به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت استفاده از کالاهای ایرانی به عرضه محصولات خارجی می‌پردازند.

امید است که محصولات وزارت ارشاد به ویژه کارگروه مد و لباس که مسئول بخش عفاف و حجاب نمایشگاه است به این بخش توجه بیشتری داشته باشد و اجازه ناهماهنگی و فروش محصولاتی که در داخل کشور با کیفیتی مناسب وجود دارد، ندهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار