نیمه دوم سال رونق نسبی به بازار باز می گردد

مدیر اجرایی شیران دیزل در گفت و گو با «عصرخودرو» خبر داد: نیمه دوم سال رونق نسبی به بازار باز می گردد

عصر خودرو- بازار خودروهای تجاری سال گذشته را با رکود پشت سر گذاشت، رکودی که البته دامنه‌دارتر از رکود حاکم بر بازار خودروهای سواری بود و علت اصلی آن نیز به ذات متفاوت بازار خودروهای تجاری باز می گردد.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خورو»، مدیراجرایی شیران دیزل در گفتگو با خبرنگار «عصرخودرو» با بیان این مطلب گفت:  بازار خودروهای تجاری در سال 1394 رکود و توقف سنگین واردات و تولید را تجربه کرد که دلیل آن را می‌توان در سه مورد بسیار مهم خلاصه کرد. اول آن‌که در سال 94 رشد اقتصادی کشوری چیزی نزدیک به صفر بود و از این رو اقتصاد کشور با رکود شدیدی مواجه شد.

البرز کرد همچنین با بیان اینکه سال 95 را می‌توان به دو نیمه اول و دوم تقسیم کرد تصریخ کرد: نیمه اول سال همانند همیشه شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی دستمزدها و هزینه‌ها هستیم درحالی‌که شرایط اقتصادی بازار کشش این افزایش قیمت‌ها را ندارد و درست همانند سال 94 موجب کاهش میزان تولید، واردات و فروش فروش می شود.

وی ادامه داد: نیمه دوم سال جاری اما به دلیل به فرجام رسیدن برجام در نیمه دوم سال 94 و به ثمر نشستن تاثیرات مثبت آن شاهد افزایش حجم ترانزیت در بندرها در مقایسه با 6 تا 9 ماه پیش است که در نتیجه آن کاهش مدت زمان انتظار رانندگان در صف باربری و درنتیجه افزایش درآمد آن‌ها است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار