سیلاب و تگرگ در تبریز

بارش تگرگ و باران سبب جاری شدن سیلاب و وارد شدن خسارات به برخی از منازل و خودروها در تبریز شد.

خلیل ساعی مدیرکل بحران استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با ایسنا در این باره گفت: از حوالی ساعت 2 امروز بارش باران در تبریز آغاز شد و رفته رفته بر شدت آن افزوده شد و مدتی بعد باران به شکل تگرگ درآمد که همین امر سبب جاری شدن سیلاب و ورود آب به برخی از منازل و واحدهای تجاری شد.

ساعی با بیان اینکه بارش باران تا حوالی ساعت 20 امشب ادامه داشت گفت: در همان ساعات اولیه ستاد بحران استان تشکیل جلسه داده و تدابیر لازم برای تخلیه آب و امدادرسانی به شهروندان آغاز شد و عوامل و دستگاه‌های امدادی با چندین دستگاه پمپ آب اقدام به تخلیه آب از منازل مسکونی و واحدهای تجاری کردند.

مدیرکل بحران استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در پی این حادثه برخی از زیرگذرهای شهر تبریز نیز به دلیل ورود حجم زیادی از آب مسدود شد گفت: بارش تگرگ باعث وارد شدن خسارات به برخی از خودروهای سواری نیز شد اما خوشبختانه این حادثه خسارات جانی نداشت.

وی ادامه داد: میزان خسارات ناشی از این حادثه در حال ارزیابیست و در حال حاضر وضعیت تبریز عادی شده است.

ساعی با بیان اینکه بارش باران و تگرگ از سوی هواشناسی پیش‌بینی شده بود گفت: علی رغم پیش‌بینی هواشناسی اما فکر نمی‌کردیم که حجم بارش تا این حد بالا باشد البته یکی از حسن‌های این باران این است که حجم زیادی از آب به سمت دریاچه ارومیه جاری خواهد شد و ما امیدواریم سبب وارد شدن جانی تازه به این دریاچه شود.
انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار