پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی شد، اکبریان رئیس «صنایع»/ تاجگردون رئیس «برنامه و بودجه» ماند

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم و عزیز اکبریان نماینده کرج به عنوان رئیس کمیسیون صنایع و معادن انتخاب شدند.

به گزارش اقتصادنیوز، در جلسات عصر امروز کمیسیون‌های مجلس، ترکیب هیات رئیسه شماری از این کمیسیون‌ها تعیین شد.

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی
بر اساس این گزارش، در جلسه کمیسیون اقتصادی، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان رئیس، سیدناصر موسوی لارگانی و سیدفرید موسوی به عنوان نواب رئیس اول و دوم، حسینی شاهرودی و علی اسماعیلی به عنوان دبیر اول و دوم و کاظم دلخوش اباتری سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند.

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه
غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس نیز با 21 رای از مجموع 23 رای اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم به عنوان رئیس این کمیسیون برگزیده شد.

همچنین جهانبخش محبی‌نیا و هادی قوامی به عنوان نواب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش بیگلری و فیضی به عنوان دبیران کمیسیون و محمد مهدی مفتح نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شد.

اکبریان رئیس کمسیون صنایع
نخستین جلسه کمیسیون صنایع مجلس دهم نیز امروز برگزار شد و عزیز اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

بر این اساس، داریوش اسماعیلی نماینده سروستان و عثمان احمدی مهاباد به عنوان نواب رئیس اول و دوم این کمیسیون انتخاب شدند؛ همچنین حمیده زرآبادی نماینده قزوین و جواد حسینی کیا نماینده سنقر دبیر اول و دوم و سعید باستانی نماینده تربت حیدریه به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، انتخاب شدند.

حسنوند رئیس کمیسیون انرژی 
فریدون حسنوند نماینده اندیمشک هم به عنوان رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

حسین امیری خامکانی نماینده زرند و علی ادیانی‌راد نمایندگان قائمشهر به عنوان نواب اول و دوم رئیس کمیسیون انرژی انتخاب شدند همچنین اسدالله قره‌خانی نماینده علی آباد کتول به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران
در انتخابات امروز هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس هم، محمدرضا رضایی کوچی با کسب 10 رای به عنوان رئیس، علی یارمحمدی با کسب 11 رای به عنوان نایب رئیس اول و سیدهادی بهادری با کسب 7 رای به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

همچنین صدیف بدری با کسب 14 رای سخنگو، حسین نیازآذری، با کسب 13 رای دبیر اول و شادمهر کاظم‌زاده با کسب 14 رای به عنوان دبیر دوم کمیسیون انتخاب شدند.

بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی
علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

علاءالدین بروجردی با کسب 15 رای به عنوان رئیس این کمیسیون برگزیده شد و مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران که برای ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نامزد شده بود موفق به کسب 8 رای شد.

بر اساس این گزارش دهقان و حسن بیگی نیز به عنوان نواب رئیس این کمیسیون انتخاب شدند.

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش
در همین حال، محمد مهدی زاهدی با رأی 13 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم به ریاست این کمیسیون انتخاب شد. محمد قمی نیز برای این پست نامزد شده بود که حائز 10 رأی شد. محمدرضا عارف برای ریاست این کمیسیون داوطلب نشده بود.

نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت
علی نوبخت نیز با 13 رای اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد.

بر این اساس سیدمرتضی خاتمی و محمدحسین قربانی به ترتیب با 18 رای و 16 رای به عنوان نایت رئیس اول و نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

یعقوب شیویاری و بشیر خالقی به ترتیب با 22 رای و 11 رای به عنوان منشی اول و دوم انتخاب شدند. همچنین محمدنعیم امینی فرد نیز با 16 رای به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شد.

خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی
در تحولی دیگر، سلمان خدادادی، نماینده ملکان به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم انتخاب شد.

در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس علی رستمیان و سهیلا جلودارزاده نیز به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم کمیسیون اجتماعی مجلس، انتخاب شدند. همچنین ناهید تاج الدین و روح الله بابایی به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم ، جلیل مختار نماینده مردم آبادان نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شد.

پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی
نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات هم رئیس کمیسیون فرهنگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

احمد سالک نماینده مردم اصفهان و جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان نیز به ترتیب به‌عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون فرهنگی مجلس دهم انتخاب شدند. همچنین علی ابراهیمی و سیده فاطمه ذوالقدر به‌عنوان منشیان کمیسیون فرهنگی و احد آزادی‌خواه به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شدند.

کولیوند رئیس کمیسیون شوراها
همچنین محمد جواد کولیوند دیگر نماینده مردم کرج به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

پروانه مافی نماینده مردم تهران و حمید رضا کاظمی نماینده پلدختر نیز به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم انتخاب شدند. حسین مقصودی نماینده سبزوار نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی
محمدعلی شاعری نیز با 10 رای اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس دهم به عنوان رئیس این کمیسیون تعیین شد.

همچنین جلال محمودزاده با 15رای و نظر افضلی با12 رای به عنوان نواب رئیس اول و دوم،محمد باقر سعادت و علی بختیاری دبیر اول و دبیر دوم و علی وقف‌چی به عنوان سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار