یورونیوز: خداحافظی انگلیس با اتحادیه اروپا نزدیک شده است؟

 به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز" به نقل از یورونیوز، مطابق با نظرسنجی‌های که ظرف یک یا دو ماه گذشته در انگلیس پیرامون ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا برگزار شده است، جوانان انگلیسی بیشتر خواهان خروج از اتحادیه اروپا هستند، اما نسل‌های با سنین بالاتر محافظه‌کارتر بوده و خواهان ماندن در این اتحادیه هستند.


در انتخابات سراسری سال گذشته در انگلیس تنها 43 درصد از جوانان 18 تا 24 سال پای صندوق‌های رای حاضر شدند به همین دلیل نمی‌توان به نتایج نظرسنجی‌ها اکتفا کرد، چرا که ممکن است که مانند سال گذشته، آنچه که انتظار می‌رفته صورت نگیرد و جوانان کمی در انتخابات شرکت کنند.
 


روز 23 ماه ‌ژوئن مردم برای رای به ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا پای صندوق‌های رای می‌روندهر دو گروه طرفداران و مخالفان حضور در اتحادیه اروپا برای خود دلایلی دارند و سعی می‌کنند که طرفداران و رای بیشتری را برای خود جمع کنند.
 

یورونیوز می افزاید: به صورت پیاپی گفت وگو و مناظره‌های تلویزیونی، رادیویی، آنلاین و حتی در سطح اجتماع میان مقامات دولتی طرفدار حضور در اتحادیه اروپا و مخالفان برگزار می‌شود و تب و تاب ماندن یا رفتن بسیار داغ است.
 


مخالفان خروج از اتحادیه اروپا اصلی‌ترین دلیل خود را دغدغه‌های اقتصادی، مهاجرت و شرایط اجتماعی مردم ذکر می‌کنند از سوی دیگر هم موافقان ماندن در اتحادیه اروپا می‌گویند که خروج از اتحادیه اروپا ضربات سنگینی را بر پیکر اقتصاد انگلیس وارد خواهد کرد، ارزش پوند این کشور پایین می‌آید و صادر کنندگان محصولات تولید انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا، باید عوارض سنگینی را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بپردازند.
 


اما بطور کلی در تمامی نظرسنجی‌های انجام شده، خروج از اتحادیه اروپا از ماندن در این اتحادیه پیشی گرفته و به احتمال زیاد مردم انگلیس روز 23 ژوئن به خروج از اتحادیه اروپا رای خواهند داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار