X بستن تبلیغات
5. Fixed

ساماندهی فاضلاب باقرشهر برای جلوگیری از آلودگی آب ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ابوالفضل خلیل پور با اشاره به مشکلاتی که در حیطه کشاورزی در شهرستان ری وجود دارد، اظهار داشت: وجود قالیشویی ها یکی از دلایل آلودگی آب قنات ها در منطقه است.

وی ادامه داد: از سویی عدم ساماندهی فاضلاب منطقه باقرشهر باعث می شود این مواد مضر وارد زمین های کشاورزی شود و  انتظار می رود شهرداری برای ساماندهی آن برنامه ریزی لازم را اعمال کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری با اشاره به دستور منع کاشت برنج در استان تهران اظهار کرد: در سال های گذشته در استان تهران، منطقه ری و حواشی آن کاشت برنج با آب نامتعارف صورت می گرفت.

وی افزود: این آب به میزان زیاد حاوی فضولاتی بود که از رودخانه سرخه حصار و فیروزآباد وارد زمین های کشاورزی می شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری عنوان کرد: فراوانی این آب باعث شده بود که کشاورزان محصولات زیادی زیر کشت ببرند که ناسالم بود و سلامت جامعه را تهدید می کرد.

خلیل پور افزود: البته طبق تحقیقات انجام شده مشکلی در خاک آن منطقه وجود ندارد، اما به دلیل وجود فلزات سنگین در آب مثل آرسنیک و جیوه تأثیر نامطلوبی بر خاک منطقه برجای می گذاشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار