صادرات آذربایجان‌غربی به ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار می‌رسد

به گزارش خبرنگار مهر، نادر صفرزاده بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه صادرات استان به کشور ترکیه باید سالانه به ۳۰ میلیارد دلار برسد افزود: هم‌اکنون تنها مرز زمینی و راه آهن مرتبط با اروپا از آذربایجان‌غربی گذر می‌کند.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت موضوع، باید نواقصات و مسائل مربوط به صادرات غیرنفتی در دبیرخانه مربوطه پیگیری شود ادامه داد: هم‌اکنون صادرات سالانه جهان ۱۹ هزار میلیارد دلار و سرانه صادرات نیز دو هزار و ۸۰۰ دلار است در حالی که سرانه صادرات استان به ۲۵۰ دلار می رسد.

صفرزاده با تاکید بر اینکه باید در شش کارگروه و کمیته تخصصی برنامه ششم توسعه تدوین شود تصریح کرد: بنابراین برای پنج سال آینده باید برنامه‌ریزی دقیقی در ارتباط با صادرات غیرنفتی در استان صورت گیرد.

وی از روزانه شدن پروازها از منطقه آزاد ماکو از شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: علاوه بر آن برای توسعه صادرات غیرنفتی، راه آهن ماکو به ترابوزان ترکیه نیز در دستور کار قرار دارد.

صفرزاده با گلایه از وضعیت اقتصادی حاکم در استان آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی استان یک دهم پایتخت و یک سوم متوسط کشوری است باید برای رشد و توسعه اقتصادی آذربایجان‌غربی اقدامات لازم انجام گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر حضور در مرزها، مردمی کردن اقتصاد و برگزاری نشست با بانک‌های خصوصی بیان کرد: با توجه به لزوم مردمی کردن اقتصاد، باید مردم نیز اظهارنظر کرده و باری را از دوش دولت بردارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار