مشکل دولت با بستن رسانه‌ها حل نمی‌شود

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم  «پویا» به نقل از بسیج رسانه؛ مسعود بصیری با استقبال از صحبت‌های رئیس‌جمهوری در ضیافت افطار با اهالی رسانه که بیان داشته  "حضور رسانه منتقد منصف به اندازه رسانه‌های حامی دولت، ضروری و مفید است" گفت: درست زمانی که دولت در چهار سالگی خود به سر می‌برد، مطالبی همانند آنچه در شعارهای انتخاباتی و همچنین بارها در نشستهای مختلف خبری مبنی بر ضرورت آزادی بیان و قلم و همچنین شعار استقبال از مخالف و منتقد‌، با کارنامه عملی دولت چندان منطبق نیست.

وی در ادامه گفت: احضار، اخطار و بستن رسانه‌های مختلف که عمدتاً از منتقدان دولت هستند مانند کیهان، وطن امروز، 9 دی و ... چهره دولت را در اذهان عمومی که خواستار شنیدن و تحمل صداهای مختلف هستند، مخدوش می‌کند.

بصیری تصریح کرد: رسانه‌ها از هر جناح و حزب و سمت‌و‌سو که باشند زبان لایه‌های مختلف جامعه هستند و برخورد با رسانه‌های دلسوز همانند بستن دهان مردم است و قطعاً این موضوع با شعار اعتدال و تحمل مخالف زاویه زیادی دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه افزود: مثلا در همین روزهای اخیر سایت جهان‌نیوز با استناد به  بند ١١ ماده ٦ و مستند به تبصره ذیل ماده ١٢ قانون مطبوعات، توقیف می‌شود که این بند می‌گوید رسانه مجاز به «پخش‌ شایعات‌ و مطالب‌ خلاف‌ واقع‌ و یا تحریف‌ مطالب‌ دیگران‌» نیست و در تبصره ماده 12 نیز برای تخلفاتی، از جمله همین تخلف گفته است "هیئت‌ نظارت ‌می‌تواند نشریه‌ را توقیف‌ نماید و در صورت‌ توقیف‌ موظف‌ است‌ ظرف‌ یک‌ هفته‌ پرونده‌ را جهت‌ رسیدگی‌ به‌ دادگاه‌ ارسال‌ کند" اما این هیئت محترم بیان نمی‌کند که سایت جهان نیوز پخش چه شایعه یا خلاف واقع و تحریفی داشته است.

وی گفت: این رویه اهالی رسانه، حتی آنانی که هم‌خط دولت هستند را نیز نگران خواهد کرد که مبادا این سبک برخورد با مخالف نهادینه شود و با روی کار آمدن دولتهای دیگر در سالیان آتی، مسیر حذف رسانه و قلم همچنان هموار بماند.

مسئول سازمان بسیج رسانه در پایان گفت: دولت باید آستانه تحملش را بالا ببرد و نقد را با نقد پاسخ بدهد؛ اگر انتقادی از دولت می‌شود باید پاسخ منطقی به آن داده شود و با بستن رسانه‌ها مشکل دولت حل نمی‌شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار