جواد از کودکی، انسانی بزرگ بود

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، پنجشنبه(27 خرداد) برنامه ماه عسل میزبان خانواده شهید مدافع حرم فرمانده جواد حسناوی بود، شهیدی که اگر نبود شاید داعش به مرزهای ایران رسیده بود.

در ادامه گفتگوی اختصاصی تسنیم را با پدر و برادر شهید جواد حسناوی مشاهده می‎‌کنید:
 

پدر شهید: از کودکی همه می‌گفتند جواد، انسانپ بزرگی می‌شود

علی حسناوی پدر شهید جواد حسناوی، گفت: از زمان کودکی هر شخصی جواد را می‌دید، می‌گفت که او انسانی بزرگ و صاحب منصب می‌شود، من خیال می‌کردم که تاجر یا دانشمند می‌شود، اما فهمیدم که خداوند جواد را برای خود انتخاب کرده است.

وی افزود: پسرم در سال 1366 در اهواز به دنیا آمد، بعد از آن ما به لرستان رفتیم و شروع به زندگی کردیم؛ جواد در لرستان به مدرسه رفت و در همان شهر هم دیپلم گرفت؛ بعد به شهر کربلا رفتیم و در آنجا پسرم به دانشگاه رفت و مدرک کارشناسی اقتصاد را کسب کرد و در نهایت در سال 1394  در منطقه بلد توسط تکفیری‌ها ترور شد.

این پدر شهید درباره نحوه اطلاع از شهادت شهید«جواد حسناوی»، بیان کرد: یکی از دوستان جواد و برادر زاده‌ام جلوی درب خانه ما آمدند، هرچه اسرار کردم که به داخل خانه بیایند، نیامدند، خیلی استرس داشتند، بالاخره خبر شهادت جواد را به من دادند، زانوهایم سست شد اما خودم را قرص نگه‌داشتم.

برادر شهید: راه برادرم را ادامه می‌دهدم

محسن حسناوی برادر و همرزم شهید جواد حسناوی، گفت: جواد بسیار شجاع بود، بعد از این که بحث تکفیریها و حمله به حریم سیده زینب پیش آمد من و جواد دو مرتبه به سوریه رفتیم که دفعه دوم یک تیر به پای جواد اصابت کرد.
وی افزود: وقتی تکفیریها به عراق آمدند ما به عراق آمدیم و شروع به جنگیدن کردیم که در نهایت ساعت 5 و 30 دقیقه صبح بود که در منطقه بلد در بازار  ماشین جواد را بستند به گلوله و وی را در شهر بلد ترور کردند.
برادر شهید فرمانده جواد حسناوی تصریح کرد: من راه جواد را ادامه می‌دهم و از حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) محافظت می‌کنم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار