X بستن تبلیغات
5. Fixed

دانشگاه علامه طباطبایی در المپیاد جهانی داوری تجاری بین المللی حائز رتبه شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در بیست و سومین دوره المپیاد جهانی داوری تجاری بین المللی که در فروردین ماه امسال در شهر وین برگزار شد پس از انتشار رده‌بندی نهایی تیم‌های شرکت کننده تیم دانشگاه علامه طباطبایی در بین ٣١١ تیم شرکت کننده حائز رتبه دهم شد.

این رده بندی براساس مجموع امتیازات کسب شده توسط تیم‌های شرکت کننده است.
همچنین تیم دانشگاه علامه طباطبایی در این مسابقات موفق به اخذ لوح افتخار تیم برتر دفاع شفاهی شد.
تهمینه السادات مدنی، فاطمه عباسی، بهناز انصافی آذر و امیرحسین تنهایی و حامد ضمامی، اعضای تیم دانشگاه علامه طباطبایی هستند که در دومین حضور خود به چنین جایگاهی در بین بهترین دانشگاه‌های جهان دست یافتند همچنین علی ده دشتی و نیما نصرالهی شهری مربیان و ‌محمدرضا پاسبان سرپرست این تیم هستند.
ویس موت یکی از ٢ المپیاد بسیار معتبر دنیاست که در موضوع داوری تجاری و کنوانسیون بیع بین المللی کالا برگزار می‌شود.

المپیاد دیگر موت فیلیپ جساپ است که در موضوع حقوق بین الملل عمومی در شهر واشنگتن برگزار می‌شود.
هر سال حدود ٥٠٠ دانشگاه از سراسر جهان در ویس موت شرکت می‌کنند که در دو شهر وین و هنگ کنگ برگزار می‌شود.
امسال ٣١١ تیم در وین و ١٩٠ تیم در هنگ کنگ حضور داشتند، تمام دانشگاه‌های بزرگ جهان نظیر هاروارد، کمبریج، ییل در این المپیاد شرکت دارند.
ویس موت فرصت بی نظری است تا شرکت کنندگان مهارت‌های اولیه وکالت در محیط بین المللی را به صورت عملی یاد بگیرند. از طرفی، موفقیت در ویس موت افتخار و اعتبار بسیاری به همراه دارد. به همین دلیل بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات، سرمایه گذاری‌هایى وسیع روی تیم‌های خود انجام می‌دهند.
تیم‌های شرکت کننده باید به عنوان وکلای طرفین در یک دعوای شبیه سازی شده بین المللی و در دو مرحله کتبی و شفاهی به دفاع از موکل خود بپردازند.
نحوه برگزاری دور شفاهی به این نحو است که تمام ٣١١ تیم شرکت کننده ٤ دور در مرحله مقدماتی در برابر هم دفاعیات و استدلالات خود را مطرح می‌کنند و داوران به تیم‌ها امتیاز می‌دهند. در پایان ٦٤ تیمی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند به دور نهایی و حذفی راه پیدا می‌کنند.
امسال حدود ٣٢٠٠ شرکت کننده از ٧٦ کشور شامل وکلا، مربیان، سرپرستان و همراهان در مسابقات حضور داشتند.
تیم دانشگاه علامه طباطبایی همانند سال گذشته به عنوان تنها تیم ایرانی بود که با سرپرستی محمدرضا پاسبان در این رویداد بزرگ علمی_ حقوقی شرکت داشت.
این تیم در دومین حضور خود در این المپیاد،موفق شد جزء 64 تیم نخست باشد که به مرحله حذفی (Elimination Round ) راه یابد.
بر اساس اعلام برگزار کنندگان المپیاد، در طول تاریخ برگزاری این المپیاد طی ٢٣ سال گذشته، این نخستین بار بود که یک تیم از خاورمیانه و شمال آفریقا به این مرحله صعود کرده است.

سال گذشته نیز تیم دانشگاه علامه طباطبایی برای نخستین بار در ویس موت شرکت و اگرچه به مرحله حذفی راه نیافت ولی ستایش داوران را برانگیخت.
تیم دانشگاه علامه طباطبایی در مرحله مقدماتی، تیم‌هاى بزرگی را مغلوب کرد. ابتدا تیم دانشگاه لنکستر انگلستان، سپس در جلسه بعد در برابر دانشگاه اوکلند نیوزلند قرار گرفت که یکی از بهترین تیم‌های تاریخ ویس موت است. دانمارک جنوبی سومین تیم بود که از سطح بسیار بالایی برخوردار بود ولیکن مغلوب تیم ایران شد.
در نهایت دانشگاه علامه طباطبایی در برابر تیم کالج اقتصاد لندن که مطابق آخرین رده بندی، پنجمین دانشگاه برتر دنیا در رشته حقوق است، قرار گرفت. دیوان داوری اعلام کرد تمام اعضاى دیوان اعتقاد دارند که تیم ایران بهتر از کالج اقتصاد لندن بوده است.
تیم ایران در نهایت در دور حذفی در برابر تیم دانشگاه جورجیای آمریکا قرار گرفت. دیوان داوری پس از شور اعلام کرد تصمیم در مورد اینکه کدام تیم عملکرد بهتری داشته بسیار دشوار بوده و در نهایت با ٢ رای از ٣ رای تیم دانشگاه جورجیا برنده اعلام شد.
در روز پایانی و در مراسم اعلام نتایج، تهمینه السادات مدنی از ایران از میان ١٢٠٠ وکیل مدافع شرکت کننده، برنده لوح افتخار بهترین وکیل که در نقش هر دو وکیل خواهان و خوانده به نحو عالی دفاع کرده است ،شد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/ATIG5S

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار